Jak budować credit score w Ameryce? – Tajniki Ameryki
 

Jak budować credit score w Ameryce?

06/28/20230
Realizacja American Dream nieodmiennie wiąże się z wizją własnego domu w Stanach. W ramach spotkań w Klubie Tajniki Ameryki rozmawialiśmy już wielokrotnie o procesie zakupu domu, w tym zakupu na kredyt. Z tym tematem zaś nieodłącznie wiąże się pojęcie zdolności kredytowej, czyli Credit score. Również ten obszar wzięliśmy na warsztat na jednym z Meetupów, na którym swoją wiedzą podzielił się nasz Klubowicz, z zawodu doradca kredytowy w Stanach, posiadający ogromną praktyczną wiedzę w tym obszarze. Meetup okazał się kopalnią praktycznych informacji, a klubowicze dowiedzieli się m.in.:
 • Jakie są skuteczne sposoby na zrobienie Credit Score (CS) i jak w ogóle zacząć go budować uzyskując pierwszą kartę debetową/kredytową?
 • Czy zdolność kredytowa zbudowana w Polsce ma jakiekolwiek znaczenie dla budowania Credit Score w USA?
 • Jak szybko po przeprowadzce do USA zbudujesz Credit Score, który pozwoli Ci na skredytowanie własnego mieszkania/domu?
 • Czy da się zbudować Credit Score poza tradycyjnym systemem bankowym?
 • Ile limitu karty kredytowej wykorzystywać dla budowania dobrego Credit Score?
 • Czy można zbudować CS będąc studentem na wymianie?
 • Czy da się otworzyć konto bankowe nie posiadając jeszcze numeru SSN?
 • Czy rodzaj umowy z pracodawcą i wysokość zarobków mają znaczenie dla CS?
 • Jak polepszyć swój Credit Score i jak samemu na bieżąco monitorować jego poziom?

Nie zabrakło sprawdzonych, praktycznych podpowiedzi, którymi dzielili się klubowicze będący w USA od ponad 30 lat, czy też zawodowo zajmujący się kredytami, w tym m.in.: Dlaczego warto jak najszybciej zacząć organizować się finansowo w oparciu o amerykańskie instytucje finansowe i jak to zrobić? Jak samemu polepszyć swój Credit Score korzystając ze sposobów na tzw. self reporting? Dlaczego czasami zamknięcie starej karty kredytowej może znacząco pogorszyć naszą sytuację? Jak bardzo CS różni się od polskiej zdolności kredytowej i jakich pułapek w związku z tym unikać?

Najważniejsze informacje i praktyczne porady zebraliśmy w zwięzłej formie poniżej:

 

Dalsza część wpisu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. A w niej m.in.:
- jak budować zdolność kredytową?
- o modelu FICO SCORE
- jaki jest czas spłacania zadłużeń?
- jak można szybko uzyskać CS?

  Logowanie
   
   

  Meetupy są samymi “knowledge bombs” i warto uczestniczyć w każdym z nich, bo oferowana wiedza jest bezcenna i bardzo wszechstronna. Spotkanie dotyczące credit score było idealnym przykładem wyjątkowej jakości, jaka idzie za Klubem: otrzymaliśmy nie tylko wiedzę fachową, pochodzącą od profesjonalisty, ale jednocześnie wiedzę praktyczną, wynikają z wieloletnich doświadczeń Klubowiczów.

  Opinie uczestników spotkania:

  „Niespodziewanie dowiedziałem się kilka nowych informacji, których nie brałem pod uwagę! Dla mnie na duży plus meetup!” – Robert Marcinowski

  „Rewelacyjne spotkanie! Tyle konkretnej wiedzy, której nie da się znaleźć od tak, skumulowane w 1,5 godzinnym spotkaniu, które dało mi więcej odpowiedzi niż research robiony przez MIESIĄCE! Jestem pod mega wrażeniem!!!” – Kamila Lozano

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *