Spotkania online – „Meetupy” – Tajniki Ameryki
 
HIT KLUBU TAJNIKI AMERYKI

Blisko 30 edukacyjnych
spotkań online w ciągu roku

Nasze wydarzenia online, tzw. "meetupy", szybko zyskały miano spotkań "zmieniających życie". Od tematów wizowych, przez finansowe po motywacyjne - omawiamy wszystko to, co jest niezbędne do akceleracji Twojego życia w USA. Uczymy się od siebie nawzajem jak i od ekspertów. Przeczytaj opinie, tematy, agendy spotkań, i nie trać ani chwili - dołącz już dziś!

Bardzo cieszę się ze tu trafiłem!

Super atmosfera, fajni ludzie, mega przydatne informacje i czuję, że znów chciałbym wyjechać do USA

Robert Kurek

Mega meetup!!!

Mega meetup!!! Super, że tyle osób się angażowało! Dzięki za tyle cennych informacji, które na pewno wykorzystam w niedalekiej przyszłości ♥️ Niesamowity jest ten klub, dołączenie tu to była najlepsza decyzja roku!

Kamila Lozano

Takiej ilości wiedzy się nie spodziewałam!

Takiej ilości wiedzy się nie spodziewałam! Naprostowanie krążących legend, fałszywych informacji z różnych źródeł- mega cenne!!! Po 3 rozmowach z prawnikami imigracyjnymi myślałam, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak. Prawie 2 godziny minęły w mgnieniu oka! 🔥

Sabrina Naser-Sawczak

Kto nie należy niech żałuje 😝

Jak zawsze super spotkanie. Dużo wiedzy bardzo fajnie i w zrozumiały sposób wytłumaczone. Znowu się nie zawiodłam 😃 dużo przydatnych informacji w tym naszym klubie😃 kto nie należy niech żałuje 😝

Małgorzata Fonk

Taka wiedza, że kopara opada

Wszystkie wątki złoto! Taka wiedza, że kopara opada serio. Nie tylko ten meet up, wszystkie. Cieszę się, że mogę tu być i sie dosłownie dokształcać.

Weronika Szczodrowska

Mega mega dużo ważnych informacji

Świetne spotkanie! Mega mega dużo ważnych informacji. Super pytania, to była wielka przyjemność uczestniczyć w tak merytorycznej rozmowie 🔥🔥🔥

Patrycja Cimoch

Same konkrety na ostatnim spotkaniu

Było naprawdę rzeczowo - mój amerykański sen tu właśnie mogę zacząć spełniać - dziękuję.

Ula Kielańska

Dziękuję za ostatni Meetup!

Usystematyzowałam sobie wiedzę o opcjach ubezpieczeń. Wiem na czym mam się skupić przy wyborze opcji dla siebie.

Agnieszka Maluszczak

Mega wiedza i bardzo dużo informacji

Pojawiło mi się światełko w tunelu i nowa opcja wizy do rozważenia!

Martyna M.

Do następnego spotkania już tylko:

HoursMinutesSeconds

2024

Wrzesień 2024

Meetup na żywo w Warszawie!

Spotkajmy się ponownie na żywo w Warszawie!

To już drugie spotkanie w Warszawie w tym roku, a prawie równo rok od ostatniego meetupu w stolicy z udziałem Sylvii Gorajek, współzałożycielki Tajniki Ameryki.

Nareszcie jest ponownie okazja! ✌️🇺🇸

Szczegóły w kanale #meetupy-lokalnie.

Sierpień 2024

Mystery Coffee vol. 5

To już piąta edycja! Spotkajmy się by porozmawiać i lepiej się poznać!

Spotkanie prowadzone będzie przez Patrycję 🙂

➡️ Jak to działa? Spotykamy się na krótkim video czacie, gdzie zostaniemy losowo sparowani z inną osobą z Klubu.

🤩 Mamy 7 minut na swobodną rozmowę o czymkolwiek zechcemy! Kto wie, może to będzie początek nowej, wspaniałej znajomości? Po 7 minutach następuje zmiana i startuje kolejna runda. Planujemy 3 losowania.

Korzystaj w pełni z członkostwa w Klubie i dołącz do naszych spotkań na żywo! Poznaj innych Klubowiczów i ciesz się rozmowami z osobami, które łączą amerykańskie marzenia!

Czekamy na Ciebie. Do zobaczenia! 🙂

Lipiec 2024

Current job market for high profile roles in the U.S.

Save the date! Spotkanie z Ekspertem!

Sierpień 2024

Podróżowanie po USA – najlepsze miejsca i praktyki. Gościnnie z Pawłem z Interameryka!

Save the date. Więcej wkrótce.

Lipiec 2024

Wizy samosponsorowane EB1-A i EB2-NIW – porównanie

Na ringu starcie pomiędzy dwiema wizami prowadzącymi do zielonej karty wyłącznie na podstawie własnych osiągnięć i reputacji!

 • Co charakteryzuje obie wizy self-sponsored?
 • Kto kwalifikuje się do EB1-A, a kto do EB2-NIW?
 • Jakie są popularne mity z nimi związane?
 • Jakie są między nimi główne różnice?
 • Jak wyglądają procesy aplikacji i ile trwają?
 • Przykłady niestandardowych profili zakończonych akceptacją
 • Aktualne trendy, czasy oczekiwania, szczególne warunki

Gościem spotkania będzie prawniczka imigracyjna z Miami mająca na koncie wiele sukcesów w tej dziedzinie.

Bądź z nami na żywo i zadaj własne pytania!

Lipiec 2024

Tax basics. Types of entities, taxes and best practices.

Nareszcie meetup o podatkach w USA! Jakie podatki płaci się w Stanach w poszczególnych formach zatrudnienia i działalności? Czego spodziewać się i jak je rozliczać? Co nas obowiązuje jako rezydentów lub obywateli?

Gościem specjalnym będzie Enrolled Agent (EA) – expert certyfikowany bezpośrednio przez IRS działający na terenie całych Stanów. Ma wieloletnie doświadczenie i pierwsze sukcesy we współpracy z Klubowiczami.

 • Employee, Independent Contractor, or Business Venture
 • Basic Federal and State Taxes
 • Self-Employment Taxes
 • Types of Entities
 • Tax Advantages and Disadvantages
 • Types of Documents and Organizing Tax Information

Przygotujcie swoje pytania!

Spotkanie będzie trwało 60 min z opcją przedłużenia w zależności od Q&A.

Zapraszamy!


„Bardzo dziękuję za meetup. […] Mega pomocny, zwłaszcza jeśli o podatkach w US niewiele się wie. Temat oczywiście do dalszej eksploatacji — jak każdy system podatkowy, ale było to bardzo przyjemne wprowadzenie. 🙂” – Paweł K.

„Meetup dokładnie, inny niż wszystkie i jeśli się jeszcze nie jest na miejscu i nie miało z podatkami nic wspólnego to ciężko ogarnąć i na pewno do odsłuchania kolejny raz. Pam jest bardzo sympatyczna i kontaktowa i jakie miłe to było jak opowiedziała o polskich korzeniach w rodzinie 🙂 . Wierzę Ci Sylvia, że musiałaś się długo naszukać, żeby znaleźć odpowiednią osobę. Super wskazówka, jaki tool używać — zapisałam sobie 🙂” – Nikola J.

„Hej, uważam, że było to bardzo wartościowe spotkanie. Przeszliśmy przez najważniejsze kategorie podatkowe w tym self employment tax (o którym -> szczerze nie wiedziałem). Cieszę się, że mamy też taki kontakt. Wiele podatkowych sytuacji jest dość skomplikowanych i wtedy możliwość dalszej współpracy z taką osobą jest kluczowe w początkach przygody w USA.” – Sławomir Ł.

Czerwiec 2024

Startupy w USA. Jak to się robi?

Wśród założycieli Tajników mamy doświadczonego, seryjnego startupowca – Kubę Górajka, z historią exitu i partnerstw na setki tys. dolarów. Skorzystajmy z jego wiedzy i porozmawiajmy o tym, jak robi się startupy w USA.

 • Specyfika startupu vs. tradycyjnego biznesu
 • Jak zacząć myśleć o produkcie i amerykańskim rynku po startupowemu?
 • Czy tylko nowe pomysły się liczą? Jak traktować konkurencję?
 • Czego oczekują inwestorzy? Jak się prezentować?
 • Kluczowe lekcje z topowego akceleratora AngelPad

Kuba to trzykrotny startupowiec oraz ekspert mediów i nowych technologii. Jego poprzedni startup został kupiony, a obecnie jest współzałożycielem firmy mediowej Raw Film, z której korzystają m.in. Miley Cyrus, Verizon, Uber i największe światowe agencje reklamowe. Licencjonował swój kontent dla reklam Super Bowl. Wspiera ekspansję europejskich marek na rynek amerykański poprzez strategiczne doradztwo.

Dołącz do naszego spotkania, zainspiruj się historią i wiedzą Kuby i weź udział w dyskusji!


„Bardzo cenne było pokazanie mindsetu Amerykanów w biznesie, niezależnie czego potrzebujemy — pieniędzy, wiedzy, zasobów, czy po prostu sprzedać produkt. Dodatkowo bardzo fajnie, że na koniec padł temat networkingu — dla mnie jest to spora niewiadoma. Super spotkanie!” – Filip Z.

„Super spotkanie. Kuba mówi z wielką pasją i super się tego słucha. 🔥 No i byłam pewna, że usłyszę, że w Silicon Valley to prześmiewczo było i realnie to wygląda inaczej 😂 😂” – Patrycja C.

Czerwiec 2024

Mystery Coffee vol. 4!

To już czwarta edycja Mystery Coffee! ☕ Kolejna fantastyczna okazja, aby lepiej poznać Klubowiczów w ekscytującej formule! Spotkanie prowadzone będzie przez Patrycję 🙂

➡️ Jak to działa? Spotykamy się na krótkim video czacie, gdzie zostaniemy losowo sparowani z inną osobą z Klubu.

🤩 Mamy 7 minut na swobodną rozmowę o czymkolwiek zechcemy! Kto wie, może to będzie początek nowej, wspaniałej znajomości? Po 7 minutach następuje zmiana i startuje kolejna runda. Planujemy 3 losowania.

Korzystaj w pełni z członkostwa w Klubie i dołącz do naszych spotkań na żywo! Poznaj innych Klubowiczów i ciesz się rozmowami z osobami, które łączą amerykańskie marzenia!

Czekamy na Ciebie. Do zobaczenia! 🙂


„Dziękuję za wsparcie w dołączeniu i bardzo się cieszę, że się udało, bo spotkanie było super. Bardzo ciekawa formuła, która daje dużo możliwości poznania nowych ludzi, a także wzajemnego wsparcia 🙂 zdecydowanie zostałam fanką 😜” – Agnieszka Z.

„Mi się niezmiennie podoba! Jak już się zacznie rozmawiać, to końca nie widać…🤣 ☕” – Oliver M.

„Mega jak zwykle! Niezwykłe osobistości mamy w klubie! Kto nie był, ten trąba ;). A tak bardziej serio, przybywajcie tłumnie next time, świetny czas inspiracji, motywacji, wymiany doświadczeń i dzielenia się radami:).” – Katarzyna K.

„Jak zwykle po Mystery Coffee jestem naładowana pozytywną energią! 🤩 Poznawanie ludzi i podtrzymywanie już nawiązanych relacji face to face jest absolutnie nie do przecenienia. 🤗 W kontekście przeprowadzki do USA nasze spotkania mogą być niezłym treningiem networkingowym! Jak wiadomo w Stanach Zjednoczonych networking to podstawa (a już na pewno duże ułatwienie), więc polecam nasze klubowe „kawki” również osobom, które jeszcze nie czują się swobodnie w nawiązywaniu relacji. Jest to super sposób na poszerzenie swojej strefy komfortu w życzliwym i wspierającym community 🧡” – Marta C.

Czerwiec 2024

Bezpieczeństwo w USA – Spotkanie z Szeryfem USA

Dołącz do kolejnego spotkania z naszym polskim Szeryfem USA: „Bezpieczeństwo w USA”.

Omówimy:

 • Jak naprawdę jest z tym bezpieczeństwem w USA? Czy to, co czujemy, zgadza się ze stanem faktycznym?
 • Jakie zagrożenia są prawdziwe, a które wydają się być tylko „nadmuchane” przez media i powszechną opinię?
 • Co Szeryf robi, żeby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo?
 • Jakie konkretne kroki podejmują służby policyjne, żeby zwiększyć nasze bezpieczeństwo?
 • Co policja robi na co dzień, żeby zapobiegać problemom, a jak reaguje, gdy coś się już wydarzy?
 • Jak wygląda współpraca między lokalnymi społecznościami a policją?
 • Jakie zagrożenia i co nowego Szeryf ma nam do powiedzenia w temacie poprawiania bezpieczeństwa?
 • Ciekawostki z pracy Szeryfa – najbardziej typowe akcje i te najbardziej szokujące.
 • Porównanie procedur podczas akcji amerykańskiej vs. polskiej policji? – ciekawostki.

Przez cały meetup będziemy reagować na komentarze i pytania!

Poznaj unikalną perspektywę Szeryfa!


„Super szeryf!! Świetne spotkanie!” – Katarzyna K.

„Petarda! Jak zawsze. Dzięki wielkie” – Hubert M.

„Mnie też się bardzo podobało!💪” – Oliver M.

Maj 2024

Zielona karta przez pracodawcę EB3 vs. samosponsorowanie EB2 NIW

To już kolejny meetup „Zielona karta przez pracodawcę EB3 vs. samosponsorowanie EB2 NIW”, który organizujemy by odpowiedzieć na Wasze potrzeby!

Gościem będzie prawniczka specjalizująca się w prawie imigracyjnym. Spotkanie poprowadzi Sylvia Gorajek, założycielka Tajniki Ameryki.

Omówimy:

 • Co to jest EB3 i jak wygląda proces?
 • Jakie są korzyści, a co może pójść nie tak?
 • Jakie wymagania muszą spełniać pracodawca i pracownik?
 • Kiedy EB3 wyszło świetnie, a kiedy było ciężko?
 • Co to jest EB2 NIW? Na czym polega i jak to działa?
 • Kiedy lepiej wybrać EB2 NIW vs. EB3?
 • Jakie plusy i minusy EB2 NIW?
 • Jakie są wymagania dla kandydata i jakie dowody trzeba zgromadzić?
 • Kiedy EB2 NIW idzie jak po maśle, a kiedy bywają przeszkody?
 • Jakie są koszty i oczekiwania wobec EB3 a EB2 NIW? Co się bardziej opłaca?

Mamy nadzieję, że dołączycie do naszej dyskusji i podzielicie się swoimi doświadczeniami oraz wyniesiecie masę wartościowej wiedzy! Do zobaczenia!


„Mega wartościowe spotkanie, jak każde z klubową prawniczką🤩 Nawet jak wydaje się, że znasz już temat to i tak zawsze wyciągniesz coś nowego dla siebie 🤗 Dzięki za kolejny zastrzyk wiedzy!🙌” – Marta C.

„Było wow 🚀 ! Mega dużo wartościowych informacji dzisiaj na Meetupie, z resztą jak zawsze! Na szczęście jest możliwość, żeby posłuchać jeszcze raz 🙂” – Nikola J.

„Dzięki wielkie za spotkanie i przede wszystkim wiedze, którą się dzielicie!” – Michał B.

Maj 2024

Mystery Coffee vol. 3! – Poznaj innych Klubowiczów!

Kolejna edycja Mystery Coffee!

Coraz więcej Klubowiczów dociera na nasze krótkie kawcie!

Formuła: Robimy krótkie spotkanie video, podczas którego zostaniemy losowo przydzieleni do osoby z Klubu. Mamy 7 minut na rozmowę — o czym tylko chcemy! Kto wie, może to będzie początek nowej świetnej znajomości? Po 7 minutach zmiana i kolejna runda. Planujemy 3 losowania.

Korzystaj z członkostwa w pełni i uczestnicz w naszych spotkaniach na żywo!

Liczymy na Twoją obecność. Do zobaczenia!

Maj 2024

Meetup na żywo w Warszawie!

Spotykamy się na żywo w Warszawie! To już trzecie takie spotkanie w stolicy!

Szczegóły w kanale #meetupy-lokalnie.

Zapraszamy i do zobaczenia!

 


„Dziękuję za spotkanie! Było jak na meetupach online (mnóstwo wiedzy/tipów z pierwszej ręki) – tylko jeszcze lepiej (bo na żywo 😀 ). @Sylvia Gorajek możesz być dumna ze wspaniałej społeczności, która się skupiła wokół Tajniki Ameryki!” – Artur R.

„Zgadza się było super 💕 dziękuję również, fajnie było się zobaczyć. Więcej takich inicjatyw❤️” – Ania L.

„Dziękuję za cudowne spotkanie, było mega! 🔥jak zwykle masa inspiracji, pomysłów, porad. Z każdego meetupu coś nowego 🤩” – Patrycja C.

„Dzięki za spotkanie i mnóstwo inspiracji! Bierzemy się za szukanie mieszkania (dzięki, Ania!)” – Kasia Z.

Kwiecień 2024

Przedszkola w USA – Jak funkcjonują i na co zwracać uwagę?

Wybór przedszkola w USA to często czarna magia dla nowicjuszy! Jak wybrać przedszkole? Czym się kierować? Zapraszamy na meetup “Przedszkola w USA”!

 • Czy istnieją przedszkola publiczne w USA?
 • Jakie są różnice między przedszkolami tradycyjnymi, Montessori i Waldorf?
 • Jakie są główne różnice między przedszkolami sieciowymi a lokalnymi?
 • Czy przedszkola prywatne oferują kontynuację nauki w prywatnych szkołach podstawowych?
 • Jakie są typowe opłaty i jak wygląda dostępność miejsc?
 • Jakie kryteria są brane pod uwagę przy wyborze przedszkola (lokalizacja, program nauczania, zasady dyscypliny i podejście wychowawcze)?
 • Jakie środki zabezpieczeń i bezpieczeństwa są stosowane w przedszkolach?
 • Jakie są główne różnice między przedszkolami w USA a przedszkolami w Polsce?

Spotkanie poprowadzi Sylvia Gorajek w gronie Klubowiczek, m.in. Sylwia, Evelina, Aleksandra. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Mamy nadzieję, że dołączycie do naszej dyskusji!

Kwiecień 2024

Wizy rodzinne

Wizy rodzinne, choć powinny być dość prostolinijnym procesem, są często źródłem wielu pytań i wątpliwości. Można sobie tę drogę nieraz wydłużyć, zamiast ją skracać, dlatego warto znać procedury i to, czego urząd od nas oczekuje. Obalimy mity i porozmawiamy o tych wizach na meetupie LIVE z klubową Prawniczką.

 • Jakie są najpopularniejsze wizy realizowane przez związek z rodziną lub partnerski?
 • Jakie trzeba spełniać warunki, kiedy mają sens?
 • Jak wygląda proces aplikacji i ile trwa?
 • Jakie trzeba mieć dowody?
 • Czy i jakie są wyzwania w procesie?
 • Jakie są możliwości w przypadku narzeczeństwa?
 • Jaka jest różnica między aplikowaniem z Polski i z USA?
 • Jak długo trzeba czekać na zieloną kartę i możliwość pracy w USA? Przygotujcie swoje pytania!

Omówmy proces i rozwiejmy wszelkie wątpliwości!

Do zobaczenia!


„Super meetup, tona wiedzy jak zwykle! Klubowa prawniczka ma zawsze dużo ciekawych podpowiedzi, których się nie znajdzie w internecie. Zlecialo jak 5 minut! 🤩 🔥” – Patrycja C.

„Super – konkretnie i na temat 🥰” – Aleksandra D.

Kwiecień 2024

Ubezpieczenia zdrowotne. Jak funkcjonują i jaki wybrać plan?

Wracamy z tematem ubezpieczeń zdrowotnych w naszym klubowym gronie! Pomożemy przybliżyć ten temat, pomóc go zrozumieć, opowiedzieć o sytuacjach z życia i przykładach.

 • Jaka jest charakterystyka systemu ubezpieczeń zdrowotnych w USA?
 • Jak szukać ubezpieczeń, kto za nie płaci?
 • Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego?
 • Co oznacza najważniejsza terminologia tj. copay, coinsurance, out of pocket?
 • Jakie są opcje ubezpieczeń dostępnych przez pracodawcę vs. na własnej działalności lub bez zatrudnienia?
 • Jakie możemy napotkać zaskoczenia?
 • Jakie są alternatywne opcje ubezpieczeń?

Zapraszamy!


„Kolejne świetne spotkanie! Niby wymiana doświadczeń, ale miałam wrażenie Sylvia i Evelina, że jesteście ekspertkami w dziedzinie ubezpieczeń medycznych 😎 No i jak zawsze nieocenione wsparcie Ania 🤗 Wiedzy tyle, że głowa mała i na pewno trzeba będzie ją sobie usystematyzować, ale uczenie się na doświadczeniach innych osób jest absolutnie bezcenne. Dzięki i do następnego😘” – Marta C.

„Mi też się bardzo podobało!😊 Padło wiele ciekawych pytań oraz udzielono rzetelnych odpowiedzi. Bardzo fajnie jest dostać informacje z pierwszej ręki od kogoś, kto rzeczywiście miał z czymś jakieś doświadczenia.👍” – Oliver M.

„Świetny temat i fajna porcja wiedzy, choć teraz musi się to elegancko ułożyć. 🙂 Plus jest taki, że Polak nauczony polską prozą życia na pewno sobie w USA poradzi i nawet to czekanie na wizytę ok. 2 mies. w Ameryce nie zaboli. 😄” – Alan M.

Kwiecień 2024

Mystery Coffee v.2! Poznaj lepiej Klubowiczów!

Druga edycja Mystery Coffee! Save the Date!

Po wspaniałym odbiorze i opiniach po pierwszej edycji, czas na drugą!

Na czym to polega? Robimy krótkie spotkanie video, podczas którego zostaniemy losowo przydzieleni do osoby z Klubu. Mamy 7 minut na rozmowę — o czym tylko chcemy! Kto wie, może to będzie początek nowej świetnej znajomości? Po 7 minutach zmiana i kolejna runda. Planujemy 3 losowania.

Liczymy na Waszą obecność!


„Pomysł na Mystery Coffee to strzał w dziesiątkę👏 Druga edycja, już wszyscy oswojeni z formułą — mega! Lista znajomych poszerzona✅ Dobrze się słucha tych wszystkich historii, mamy tu naprawdę inspirujących ludzi, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, co bardzo otwiera głowę🤩 Dzięki za dziś i do zobaczenia!” – Marta C.

„Super forma na poznanie się ! Zupełnie inaczej niż znać kogoś tutaj z wymiany znaków w formie literek 😅 także mam nadzieję, że do następnego ! 😘” – Aleksandra D.

„Dzięki za super spotkanie, genialny pomysł z parowaniem, dziękuję moim „rozmówcom indywidualnym” za podzielenie się Waszymi historiami! Jak dla mnie spotkania „wirtualnie na żywo” są bezcenne!!!” – Katarzyna K.

Marzec 2024

Kupno samochodu u dealera w USA. Jak nie dać się zrobić w balona?

O wizytach u dealera samochodowego krążą legendy! Jedni uważają, że całe doświadczenie jest tragikomiczne, inni nie widzą w tym nic nadzwyczajnego.

Jedno jest pewne – wokół zakupu aut w USA panuje specyficzna kultura i są sposoby na to, wypracować sobie deal zostawiający nam tysiące dolarów w kieszeni.

Gość specjalny Klubowicz, pasjonat aut i rynku samochodowego w USA.

 • Co to jest dobry deal?
 • Jak go znaleźć albo sprawdzić?
 • Od czego zacząć poszukiwania?
 • Jak rozmawiać ze sprzedawcą?
 • Jak sfinansować zakup?
 • Kredyt czy może leasing?
 • Czy opłaca się dokupić jakąś dodatkową ochronę do samochodu?
 • Jak oszacować przybliżoną wartość używanego samochodu?
 • Czy w każdym stanie zakup, ubezpieczenie czy rejestracja wyglądają tak samo?

„Jeden z najlepszych meetupów ever, a parę już ich zaliczyłam. Mega wiedza, super się Was słuchało i wnioskuję o kolejną część! 😄 Dziękuje, to był świetnie wykorzystany czas! 🔥” – Patrycja C.

„Wiem, że się powtarzam, ale co zrobić skoro każdy meetup jest świetny. 🤩 Dziękuję za to spotkanie! Pomogło mi ono zrozumieć, na czym w ogóle polega kupno auta w USA, jakie jest amerykańskie podejście do tego tematu, a dzięki ogromnej wiedzy  naszego klubowego eksperta poznałam również wiele cennych trików, które zamierzam przetestować podczas pierwszego zakupu 😃” – Marta C.

Marzec 2024

Szukanie pracy w USA. Jak się wyróżnić i wygrać proces rekrutacji?

Szukanie pracy w USA i procesy rekrutacyjne różnią się znacząco od taktyk, które znamy z Polski. Przede wszystkim mamy do czynienia z ogromnym rynkiem, różnicą kultur i kryteriów.

 • Czego szukają amerykańscy pracodawcy?
 • Od czego rozpocząć szukanie pracy w USA?
 • Jak się zaprezentować na rozmowach kwalifikacyjnych?
 • Jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy?
 • Jak operować amerykańskim sposobem myślenia?
 • Jak negocjować warunki i wynagrodzenie?

Na tym spotkaniu porozmawiamy o tym, jak wpasować się w amerykańskie oczekiwania i jednocześnie wyróżnić się z tłumu!

Gościć będziemy polsko-amerykańską rekruterkę, która przez ponad 6 lat pracowała w dziale rekrutacji amerykańskiej korporacji konsultingowej i przeprowadzała przez proces rekrutacyjny setki międzynarodowych kandydatów.


„Dla mnie wszystko było nowością — słuchałam z wielkim zaciekawieniem i notowałam jak pilna uczennica. 😊 Kolejna dawka merytorycznej wiedzy uzupełniona. 💪 Mam wrażenie, że z poziomu zero przeskoczyłam o kilkanaście pięter wiedzy dot. rekrutacji w USA! Teraz czas przestawić mindset na amerykański i sukces gwarantowany 😎 Jak zwykle świetny meetup — dzięki!” – Marta Cz.

„Bardzo fajne – merytoryczne(!) spotkanie ! Super wskazówki przy rozpoczynaniu szukania pracy 🥰” – Aleksandra D.

Marzec 2024

Mystery Coffee – poznaj lepiej Klubowiczów!

Jest nas coraz więcej w Klubie, więc najwyższa pora, aby trochę bliżej się poznać! Może ktoś ma takie same zainteresowania? Prowadzi podobny biznes?

Proponujemy nową formę networkingu — Mystery Coffee!

Na czym to polega? Robimy krótkie spotkanie video, podczas którego zostaniemy losowo przydzieleni do osoby z Klubu. Mamy 5 minut na rozmowę — o czym tylko chcemy! Kto wie, może to będzie początek nowej świetnej znajomości? Po 5 minutach zmiana i kolejna runda. Na pierwszym spotkaniu planujemy 3 losowania.

Mamy nadzieję, że taka forma poznawania Klubowiczów się Wam spodoba i będziemy to powtarzać w różnych terminach.

Link do spotkania i dalsze instrukcje wkrótce!


„Było mega super!!! Wszyscy są tu tak sympatyczni, że można rozmawiać i rozmawiać, zdecydowanie dłużej niż 5 minut! Na pewno wezmę udział w kolejnej kawce ♥️” – Kamila L.

„Świetny pomysł! Taki networking to ja rozumiem 😃 Otwarci ludzie z pozytywnym nastawieniem, wszyscy z ciekawymi historiami i tak samo zafiksowani US jak ja ❤️ Tego właśnie szukałam 🥳 Do zobaczenia na kolejnym Mistery Coffee 😘” – Marta Cz.

„Jestem pozytywnie zaskoczony. Ciekawe rozmowy z bardzo ciekawymi osobami. Wydawały się zbyt krótkie i pozostał niedosyt, także can’t wait for the next time.” – Sebastian K.

„Kawka smakowała wyśmienicie! 🤩 Zdecydowanie następnym razem trzeba wydłużyć do 7 minut! ☺️ Ciekawi ludzie, świetna atmosfera, interesujące rozmowy, gdzie po każdej miałam niedosyt. Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie! ☺️” – Ivona

Luty 2024

Znajdź wizę dla siebie. Najpopularniejsze opcje wizowe.

Zróbmy sobie przegląd najpopularniejszych opcji wizowych!
Poruszymy pokrótce warunki na wizy: L1, E2, O1, H1B, EB1, EB2, EB3. Odpowiemy na pytania o inne wizy również.

Jest to spotkanie dla tych, którzy nie wiedzą, która wiza może być dla nich najlepsza i poszukują punktu zaczepienia, by zgłębiać temat dalej!

  Poruszymy takie zagadnienia, jak:
 • Dla kogo jest dana wiza?
 • Czy statystycznie jest trudna do otrzymania?
 • Ile czasu wymaga?
 • Jak zacząć proces?

Omówimy ogólne kryteria, przedstawimy kategorie, wstępne założenia i profile osób, które pasują pod każdą z nich.

Zapraszamy!


„Merytoryczny, rzeczowy meetup, naszpikowany wiedzą 😍 Klubowa prawniczka świetnie tłumaczy i jest mega kontaktowa 😊 Dzięki za kolejną dawkę cennych informacji 👌” – Marta Cz.

„Strasznie dużo informacji. Trzeba to na spokojnie „przetrawić”. 😊” – Kaludia G.

Luty 2024

Kupowanie domu w USA – cienie i blaski. Doświadczenia Klubowiczów.

Po kilku spotkaniach z ekspertem od kredytów hipotecznych czas na rozmowę w naszym własnym gronie o realiach kupna domu w USA!

Opowiedzą o tym założyciele Klubu — Sylvia i Kuba Gorajek, którzy mają doświadczenie w zakupie trzech posiadłości (2 x Vegas, 1 x Kalifornia), oraz uczestnicy meetupu.

 • Kiedy zacząć myśleć o zakupie?
 • Czy to takie trudne i co trzeba realnie spełniać?
 • Jak podejść do procesu?
 • Co nas zaskakuje po drodze?
 • Jakie przyjąć kryteria wyboru domu?
 • Jak wygrać oferty w przypadku gorącego rynku?
 • Najlepsze tipy, haki, sposoby na negocjacje, by zyskać nawet $10,000 – $30,000

„Dzięki za spotkanie, dużo fajnych info z zupełnie innej strony niż do tej pory myślałam (podejście jeszcze bardzo polskie 🙂 temat dla nas bardzo świeży, fajnie poznać Wasze doświadczenia!” – Ewa P.

„Mega spotkanie! Właśnie opowiedziałam mężowi o kilku trikach i oboje jesteśmy totalnie zajarani tematem, choć do tej pory wydawało nam się, że po przeprowadzce do USA nie ma szans na to, żebyśmy tam sobie kupili dom — teraz wydaje się to bardziej w zasięgu ręki 😃” – Marta C.

„(…), choć już chwilę temu nasza agentka zasiała ziarenko kiedy rozglądaliśmy się za czymś większym do wynajęcia i dała nam do myślenia o kupnie… ale to spotkanie pokazało jeszcze szersze możliwości 😁” – Ewa P.

Styczeń 2024

Kariera nauczyciela w USA. Nostryfikacja dyplomu, zatrudnienie, specyfika zawodu w USA.

Wielu polskich nauczycieli marzy o pracy w USA! Dlatego jeszcze w styczniu spotykamy się z naszymi Klubowiczami, którzy na przykładzie Nevady opowiedzą o swojej ścieżce przeniesienia kariery nauczyciela z Polski do Las Vegas!

 • Czy i jak można spełnić to marzenie?
 • Jak zaplanować cały proces?
 • Na czym polega nostryfikacja dyplomu nauczyciela?
 • Czy procesy różnią się pomiędzy stanami?
 • Charakterystyka zawodu nauczyciela w USA K-12 i podział ról.
 • Nauczanie specjalne – wstępne informacje
 • Jak zadbać o wspinanie się po ścieżkach kariery?
 • Najlepsze praktyki na wzrost zarobków!

Jeśli rozważasz pracę nauczyciela w USA, nie możesz przegapić tego spotkania!


„Świetny meetup! Dziękuję, że mogę zaoszczędzić tyle czasu i podjąć konkretne kroki, o których mówili goście! Tajniki Ameryki odpowiadają na moje potrzeby ekspresowo🥰🥰🥰🥰🥰” – Aga M.

Styczeń 2024

Przeprowadzka do USA. O czym trzeba pomyśleć i jak się przygotować?

Planujesz przeprowadzkę do USA. I co teraz? Mieszkanie, praca, samochód, dzieci. Od czego zacząć? Gdzie się zgłosić? Czego się spodziewać? Z czym się przyjdzie zderzyć? Jak można sobie część spraw ułatwić, a za choćby część nie przepłacić?

O wnioskach ze swoich niedawnych doświadczeń opowiedzą Klubowicze: Marcel, Magdalena i uczestnicy. Poprowadzi Sylvia Gorajek.

Będzie konkretnie, bez owijania w bawełnę. Padną kwoty $$$ jak i pomysły na rozwiązanie problemów.

W Klubie dzielimy się wzajemną wiedzą i to będzie takie spotkanie. Gorąco zapraszamy zarówno przyszłych jak i obecnych mieszkańców Stanów.

Link Zoom wkrótce w kanale #meetupy.

Do zobaczenia!


„No i co? Półtorej godziny minęło! Mega było usłyszeć wasze historie, szczere opinie, czasem wypowiedzieć to, co jest niewygodne. Mnóstwo wskazówek, porad, wsparcia. Życie emigranta nie jest łatwe, gdziekolwiek nie jesteśmy, ale pięknie widzieć jak wszyscy dążą do realizacji celów i marzeń równocześnie się wspierając. Kiedy powtórka? 😁🍾” – Sabrina N.

Styczeń 2024

Kredyt hipoteczny w USA. Co robić, a czego nie? Sposoby na najlepsze warunki.

Kredyt hipoteczny w USA to często zagadka dla wielu!

Czy i kiedy się kwalifikujemy, jak się do tego przygotować, o co zadbać za wczasu? A może czego na pewno nie robić?

Warto zadbać o najlepsze warunki mając wiedzę na temat obecnych wymogów i trendów.

Nasz Klubowy mortgage ninja wyłoży obecne niuanse od A do Z włącznie z informacjami zza kulis.

Przygotujcie długopisy i cała naprzód!

PS Polecamy zapoznać się z tym wpisem przed meetupem.


„Dzięki temu spotkaniu zaczęliśmy się zastanawiać że może jednak nie warto dawać dużego wkładu własnego i zamiast tego zainwestować w drugą nieruchomość. Na pewno mamy o czym teraz rozmyślać. Dużo decyzji przed nami.” – Aleksandra Sz.

„Mi tez się bardzo podobało, super dużo ważnych informacji na przyszłość, bo póki co jesteśmy w Kanadzie. Zdecydowanie później będzie łatwiej jeśli przyjdzie nam kupować nieruchomość w Stanach :). Super poprowadzony meetup w luźnej atmosferze. Warto było zrezygnować z przerwy obiadowej w pracy, żeby moc uczestniczyć.” – Nikola J.

Styczeń 2024

Jak rozwinąć i prowadzić biznes w Stanach na odległość? Przykłady firm

Spontaniczny LOUNGE! Nowy Rok rozpoczniemy na LOUNGE z Klubowiczem Zbigniewem Klonowskim, CEO Trias Group działającej w Polsce i USA, co-founder Kongresu 60 Milionów (Miami, Chicago, Europa) https://60mln.pl/

Czasem nie od razu jesteśmy w stanie mieszkać i prowadzić biznes w Stanach. Niektórzy szukają opcji, by biznes rozpocząć jeszcze w Polsce, zanim się tu przeprowadzą, lub pojawiając się w USA „z doskoku”.

Postanowiliśmy wyjść na przeciw takim potrzebom i porozmawiamy ze Zbigniewem o tym, jak to zrobić! Zbigniew ma wieloletnie doświadczenie własne jak i obserwacje wielu polskich biznesów w USA.

Agenda spotkania:

 • Warunki założenia amerykańskiego biznesu bez zamieszkania w USA
 • Jak realnie prowadzić biznes będąc poza granicami USA?
 • Jak skorzystać z polonijnych kontaktów do startu i rozwoju?
 • Przykłady dobrze prosperujących amerykańskich firm założonych i prowadzonych przez Polaków mieszkających w Polsce

Warto być! Kanał LOUNGE na Discordzie.

Zapraszamy!


„Ja mam ogromny niedosyt po spotkaniu. Mam wrażenie, że Panowie zamienili 2 zdania i po wszystkim. Chętnie bym wzięła udział w kolejnym takim spotkaniu, ponieważ to doświadczenie, oprócz klasycznych różnić teorii i praktyki, to Ameryka vs reszta świata jest szalenie ciekawa! Chętnie bym jeszcze więcej posłuchała o przykładach „z życia wziętych”! Dzięki kochani za kolejny udany meetup!” – Sabrina N.

2023

Grudzień 2023

Zielona Karta na własną rękę – Spotkanie z prawniczką na temat wizy EB2 National Interest Waiver

Kolejne spotkanie w tej sprawie, tym razem z Immigration Lawyer z Miami, mającą na koncie sukcesy wśród Klubowiczów! Poruszymy kluczowe zagadnienia związane z wizą EB2 NIW prowadzącą do zielonej karty przez samo-sponsorowanie.
 • Co oznacza National Interest w kontekście wizy imigracyjnej do USA?
 • Kto kwalifikuje się do EB2 NIW, jakie trzeba spełnić kryteria?
 • Jaką przewagę ma ta wiza nad innymi?
 • Jak wygląda proces aplikacji i weryfikacji?
 • Przykłady niestandardowych profili zakończonych akceptacją
 • Aktualne trendy, czas oczekiwania, szczególne warunki.
 Już kilkunastu Klubowiczów współpracuje z naszą ekspertką, oraz są pierwsze akceptacje EB2NIW.
 
Gratulujemy!

„Wow! To mój drugi meetup i po raz drugi było naprawdę imponująco🤩 Profesjonalnie, konkretnie, bez ogródek, ale też wspierająco i empatycznie 🫶 Teraz zamieszkanie w USA nie wydaje się już takie nieosiągalne 😍 Dziękuję za to spotkanie!” – Marta Cz.

„Love ! Za nagranie bo właśnie prawie płakałam jak zobaczyłam że przegapiłam ten meetup ! 🥹” – Aleksandra D.

Grudzień 2023

Meetup weekendowy w Kalifornii

Lokalni Klubowicze spędzą ze sobą weekend w Kalifornii! Będziemy grillować, rozmawiać, spacerować i zwiedzać lokalne winiarnie.

Spotkanie nie jest zamknięte dla mieszkańców Kalifornii. Każdy Klubowicz może do nas dołączyć!

Jeśli chcesz dołączyć, napisz do Sylvii Gorajek z prośbą o szczegóły.

Już nie możemy się doczekać i zapraszamy!


„Dziękuję @Sylvia Gorajek za Tajniki Ameryki! Twoja inicjatywa dostarczyła nie tylko wiedzy o Ameryce, ale także świetnej zabawy i nowych znajomości. To było spotkanie pełne inspiracji! Mam nadzieję, że będziemy mieli więcej okazji do takich przyjemności w przyszłości. 🚀🥳 Dzięki! ❤️” – Kamila K.

„Dziękuję wszystkim serdecznie było super! Chyba trzeba wpisać te spotkania na stałe co roku. Padła propozycja wschodniego wybrzeża i Florydy na 2024 😉 🥳🤪” – Ania S.

„Dziękujemy bardzo za spotkanie. Jesteście przecudowni! Weekend wspaniały, mega było was poznać na żywo. Liczymy na kolejne spotkanie – piszemy się na Florydę 😄 🤩🤩🤩” – Patrycja C.

Listopad 2023

Q&A! Co Was nurtuje na koniec roku?

Q&A! Nie ma tematów tabu!

Ameryka, nieruchomości, wizy, auta, finanse, praca…

Będzie to meetup o tym, co Was nurtuje.

Sylvia i Kuba będą moderować spotkanie i odpowiadać na pytania, oraz zachęcamy do tego Was – Klubowiczów.

Do zobaczenia!


„Super spotkanie jak zwykle! Niby człowiek już dużo wie, a zawsze coś nowego się usłyszy 😎 🔥” – Patrycja C.

„Bardzo dziękuję za dzisiejsze spotkanie i dodatkowe informacje od Was! Bardzo się cieszę, że trafiłem na grupę osób, która może podpowiedzieć jak wygląda życie w Stanach w praktyce.” – Sławomir Ł.

„Super spotkanie jak zwykle dużo wiedzy 🙂 I fajne dyskusje 🙂” – Rafał B.

Listopad 2023

Jak rozliczać podatki w USA? Podatki 101 (przełożony)

Z końcem roku ze wzmożoną uwagą przyglądamy się kwestiom podatkowym! Jak podejść do rozliczeń za obecny rok i jak planować rozliczenie kolejnego?

Na co zwracać uwagę? Gościem specjalnym będzie nasz klubowy Tax Lawyer, który doradza finansowo (podatki, spółki, testamenty) i wraz z zespołem rozlicza podatki we wszystkich Stanach.

 • Kogo obowiązuje podatek w USA? Czy jest on zależny od statusu imigracyjnego?
 • Jak zielona karta i obywatelstwo wpływają na obowiązek podatkowy?
 • Co jeśli mieszkam w USA a dochody mam z poza USA, np. Freelance biznes i klienci z Polski
 • Czy musimy płacić podatki w USA od dochodu w Polsce?
 • Z jakimi podatkami musimy liczyć się w USA?
 • Jak często trzeba płacić podatek?
 • Jak planować optymalizację podatkową? Najczęstsze zabiegi dla osób indywidualnych i małych firm

Spotkanie będzie trwało 45-60min z opcją przedłużenia w razie dużej ilości pytań. 

Listopad 2023

Injury law czyli Jak zabezpieczyć się w przypadku wypadku – spotkanie z prawniczką

Injury Law to ogromnie rozbudowany obszar w USA, który stoi po stronie poszkodowanych. Dotyczy wypadków samochodowych, potknięcia się, ugryzień przez psa, uszkodzeń w wyniku korzystania z produktu, medical practice, itd.

 • Jakie mamy prawa jako poszkodowani?
 • Czy status imigracyjny ma znaczenie?
 • Co trzeba zrobić natychmiast po wydarzeniu?
 • Jakie kroki podjąć w następnej kolejności?
 • Jak działa model współpracy z prawnikiem?
 • Kto odpowiada finansowo?
 • Co nam może przysługiwać w zależności od rozmiaru uszczerbku?
 • Jakie są szanse na wygraną w sądzie?

Na te i inne pytania odpowie Prawniczka Injury Law & Immigration z Miami.

Koniecznie weź udział w spotkaniu by wiedzieć, jak się zachować w razie uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku w USA.


„Świetnie spędzone niemal 2 godziny! 🙂 Dla mnie większość info była nowością, bo jestem tu świeżakiem, ale teraz przynajmniej te owiane legendą historie about amerykańskie ubezpieczenia przestały być takie straszne 😄” – Marta Cz.

„Super spotkanie, bardzo cenne wskazówki. Nawet sobie kilka rzeczy zapisałam, bo kto wie kiedy się może przydać. Pani ekspertka bardzo sympatyczna osoba, super się słuchało! 🤩🤩🤩”Patrycja C.

 

Listopad 2023

Wiza EB2 NIW tj. zielona karta przez samosponsorowanie – doświadczenia klubowiczów

Klubowy LOUNGE na temat wizy EB2 NIW! Ci, którzy są w procesie wymienią się doświadczeniem, Ci, którzy przeszli jak najbardziej też, a Ci, którzy są jeszcze przed podjęciem decyzji, dowiedzą się u źródła.

Do tej pory aktywny udział potwierdziło 40 Klubowiczów, wśród nich:

Natalia – po approval

Patrycja – w procesie, zmiana na EB1

Łukasz – w procesie

Tomasz – w procesie

Ela – przed procesem

Olga – w procesie

Październik 2023

Gość specjalny: Stefan Batory, CEO Booksy. biznes, fundraising, przeprowadzka, kulisy życia w USA.

Gość specjalny i nasz Klubowicz, Stefan Batory. Założyciel jednego z najbardziej znanych polskich startupów – Booksy.

Booksy to popularna aplikacja do rezerwacji wizyt w salonach beauty na całym świecie. Do tej pory Booksy zebrało $150M finansowania. Firma ma już 120,000 biznesów w swojej sieci i ponad 20M klientów. Zaturdnia ponad 1000 osób.

Stefan zamieszkał w Stanach kilka lat temu i to stąd zdecydował się pracować nad rozwojem Booksy na globalną skalę.

 • Co sądzi po kilku latach od tej decyzji?
 • Czy i jak Ameryka mu pomogła zeskalować biznes?
 • Z jakimi wyzwaniami się mierzył jako nowy przybysz na tutejszym rynku i jak prywatnie postrzega życie w USA?

To będzie wyjątkowa rozmowa, ekskluzywnie dostępna dla Klubowiczów.


„Mój pierwszy meetaup i od razu taka bomba! Świetne spotkanie 🙂 Dziękuję!” – Marta C.

„Historia sukcesu Stefana w USA jest nie tylko dowodem na niesamowitą determinację i wizję, ale również źródłem inspiracji dla nas wszystkich. To było niezapomniane doświadczenie. Wielkie dzięki!! 😀” – Kris K.

„Fajnie uslyszec takie success story. Motywujące!. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!” – Marcel Ś.

„Mój również to pierwszy meetup i zgadzam się petarda!!!🥳” – Ela B.

Październik 2023

EB3 – zielona karta przez pracodawcę w Twoim zasięgu

O wizie EB3 krążą legendy. U jednych pojawia się naturalnie wynikając z relacji z pracodawcą, inni pomagają losowi bardziej aktywnie i osiągają cel. Jak? O tym będzie jedna z historii podczas tego meetupu!

Jeśli masz możliwość ubiegania się o zieloną kartę dzięki współpracy z amerykańskim biznesem, to nie możesz przegapić tego meetupu. Poznasz niuanse kryteriów, procesu jak i przygotowań, które możesz rozpocząć już dziś.

 • Czym jest wiza EB3 i po co została stworzona?
 • Kwalifikacje do EB3 pracownika i pracodawcy
 • Proces otrzymywania EB3 i zielonej karty
 • Różnica w aplikowaniu z USA lub innego kraju
 • Przywileje po akceptacji a przed otrzymaniem zielonej karty

Gośćmi będą nasz Klubowicz Kris i prawnik imigracyjny z NYC doskonale znany Klubowiczom.

Do zobaczenia!


„Jak zwykle mnóstwo cennych informacji, ale ta energia też robi niesamowitą robotę! 🙌🏻 Mega inspiracja i kop do działania! ” – Monika Ł.

„Świetne spotkanie dzisiaj, mocno pokrzepiające. Dodam od siebie w kontekście budowania networku – u nas sprawdziło się pójście za pasją. Zawsze powtarzam, że nic tak nie łączy jak wspólne godziny w pocie na macie. 😉 Siła community, którą zauważam w USA jest nieprawdopodobna i to ona sponsoruje nam eb3. 🙂”-Martyna B.

„Mózg rozwalony🤯🤯😁, niestety się spóźniłem aczkolwiek dawka wiedzy meeeeeeega 🙂 i fakt jeśli ktoś chce to EB3 jest super opcja można fajnie ukierunkować stanowisko i wtedy to już tylko działać a finalnie odebrać wymarzoną green card 😁”- Rafał B.

Wrzesień 2023

Przepisy drogowe, kontakt z policją, mandaty w USA.

Gościem meetupu będzie Klubowicz i szeryf z Nevady – Maciej Stebel, znany jako Szeryf USA.

Porozmawiamy m.in. o:

 • Jak się jeździ po USA?
 • Główne różnice w prawie drogowym w PL i USA
 • Najczęstsze powody zatrzymań przez policję
 • Dokumenty wymagane do jazdy i jak je wyrobić?
 • Jak wygląda zatrzymanie przez policję? Co robić a czego nie?
 • Jak wygląda otrzymanie mandatu, co z nim zrobić i jakie są konsekwencje?
 • Czy i jak można uniknąć płacenia mandatu?
 • Najciekawsze akcje policyjne na drodze z doświadczenia Szeryfa USA

Przygotujcie pytania!


„Mi się bardzo podobało, dużo pytań, dużo odpowiedzi, rzeczowo.
Najfajniejsze to chyba inny mindset, że mandat jest ewentualnie narzędziem, a nie celem samym w sobie.” – Marcel Ś.

Kuba! Super poprowadzone spotkanie! Maciek! Mega ciekawe historie, mnóstwo przydatnych informacji. Az widziałam się oczami wyobraźni na tym parkingu za mostem super, dzięki wielkie, chętnie bym jeszcze spędziła z wami kolejne 2 godzinki, albo i 8.” – Sabrina Naser-Sawczak

Wrzesień 2023

Obowiązek podatkowy w USA. Jak go rozumieć?

Kwestie podatkowe w USA to szczególnie w pierwszych latach życia tutaj dużo znaków zapytania i niewiadomych! Razem z naszym prawnikiem biznesowym i imigracyjnym, rozwiejemy wiele kwestii:

1. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w USA? Progi podatkowe.

2. Podatek Stanowy i Federalny, wprowadzenie do systemu.

3. Kto i kiedy płaci podatki? Pracownik vs. Pracodawca.

4. Jak można obniżyć kwotę podatku i… czy można podatków nie płacić?

5. Jak przedsiębiorca z Europy może płacić podatki w USA? Prowadzenie firmy w USA oraz przenoszenie działalności do USA.

6. Panel otwarty.

Do zobaczenia!


„Rewelacja, dużo wiedzy! Dziękuję za odpowiedź na temat podatku od źródła.” – Marta G.

„Wspaniały specjalista z ogromną i praktyczną wiedzą na każdy temat. Uwielbiam spotkania z nim i to jak otwarcie dzieli się swoimi sprawdzonymi rozwiązaniami. Z pewnością będziemy chętni na indywidualną konsultację z nim w najbliższej przyszłości. Skarbnica wiedzy” – Adrianna P.

„Nasz klubowy prawnik jak zawsze mnie zaskakuje przekazywanymi informacjami, mimo że tematy przewijają się od miesięcy! Otwartość na poruszanie, nawet tych trudnych, pytań i problemów jest dla mnie cechą już typowo klubową 🙂 Meetup wart każdej minuty. Forma panelowa bardzo spotkanie wzbogaciła, dzięki czemu mogliśmy się podzielić świetnymi sytuacjami z życia wziętymi lub porównać praktyki obchodzenia się z danym problemem i sprawą. Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony wieczór i czekam na kolejne spotkania!” – Sabrina Naser-Sawczak

Wrzesień 2023

Meetup na żywo w Warszawie!

Spotkajmy się ponownie na żywo w Warszawie! Tym razem na spotkaniu będzie Sylvia Gorajek, współzałożycielka Tajniki Ameryki 🙌 🇺🇸

 

Sierpień 2023

Credit Score. Jak maksymalizować zdolność kredytową? Najlepsze taktyki od eksperta kredytowego.

Jak wymiatać w kwestii zdolności kredytowej w USA? Jak zdobyć 750+ punktów i utrzymać ten poziom przez lata, a przy tym zyskiwać setki dolarów miesięcznie dzięki dobrym warunkom pożyczkowym, leasingowym i być preferowanym kandydatem np. przy wynajmie domu?

Oto agenda spotkania, które poprowadzi mistrz kredytów hipotecznych w USA i ekspert od zdolności kredytowych:

 • How is your credit score calculated? What’s taken into account?
 • How to grow our credit score in the most efficient way?
 • Do’s and don’ts to grow and maintain a good credit score
 • Products & activities that help your credit score more than others
 • Less known activities that also have an impact on credit score
 • Shortcuts to a good credit score
 • Can CS be influenced by foreign activities?
 • If and how can immigrants prepare for a good credit score before arriving in the U.S.?

Przygotujcie własne pytania. Do zobaczenia!

 


„Moje #super-story z wykorzystania w praktyce wiedzy zdobytej w klubie, to refinansowanie samochodu :blush: Wdrażając wskazówki z meetupu o credit score, w ciągu 6 miesięcy zbudowaliśmy wzrost o prawie 100pkt! Mając bardzo krótka historie kredytowa w USA, ale z dobrym scoringiem, refinansując samochód obniżyliśmy ratę o $100 miesięcznie :wink:
Dziękuje wszystkim, którzy tak chętnie dzielą się wiedzą!” – Martyna S.

Sierpień 2023

Wizy pracownicze E2 i L1 – na czym polegają?

Porozmawiajmy o wizach biznesowych L1 i E2!
Wiza L1 jest dla pracowników i managerów, wiza E2 dla inwestorów i kluczowych pracowników. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, że możemy się kwalifikować na jedną z tych opcji!

 • Jakie jest przeznaczenie obu wiz i charakterystyka?
 • Czym się różnią w kontekście życia i przeprowadzki do USA?
 • Kto może rozważać kwalifikację do każdej z tych wiz?
 • Jakie są warunki ich otrzymania i jak wygląda proces?
 • Pozwolenie na pracę oraz możliwość otrzymania zielonej karty na każdej z nich?
 • Jakie są możliwości zmiany statusu i przedłużeń wizowych?
 • Czy trudno je otrzymać, jakie panują niuanse i najczęstsze wyzwania?
 • Czas procesowania i koszty.
 • Pytania Klubowiczów, panel otwarty.

Gościem meetupu będzie nasz prawnik imigracyjny i biznesowy, który współpracuje z wieloma Klubowiczami nad tymi i innymi ścieżkami imigracyjnymi.


„Fakntastyczne spotkanie, dużo przydatnej wiedzy. Jeszcze kilka takich spotkań i będę specjalistą od każdego możliwego rodzaju wiz do USA 😉 Dzięki, że jesteście!” – Adrianna P.

„Dzięki wielkie dużo przydatnych informacji! bardzo żałuje ze nie trafiłam do klubu kilka miesięcy temu 😉” – Ewa P.

„Nareszcie jest światełko w tunelu 🙂” – Alicja P.

„Super. Bardzo dużo przydatnych informacji, które pomogą zaplanować dalsze kroki już po przyjeździe do Stanów.” – Iza G.

Lipiec 2023

Karty kredytowe i ich benefity

Czas zaoszczędzić trochę zielonych i wspólnie doedukować się na temat korzyści z kart kredytowych w USA!

Którym kartom kredytowym warto się przyjrzeć?

 • Co oferują?
 • Jakie dodatki są oferowane wraz z kartami kredytowymi: ubezpieczenia, bonusy, cash backi?
 • Na co uważać przeglądając oferty i jak nie dać się omamić?
 • Jak możemy zmaksymalizować korzyści z posiadania kart i ich nie przegapić?
 • Czynniki wpływające na to, co jest dla nas najbardziej korzystne (miejsce zamieszkania, plany wydatków).
 • Jakie są typy kart i czym się charakteryzują?
 • Czy i z których porównywarek warto korzystać?
 • Jak zmieniają się promocje?
 • Jakie karty są polecane przez prowadzącego?

Spotkanie poprowadzi nasz Klubowicz, zawodowy ekspert IT w obszarach service delivery w branży bankowej/finansowej, prywatnie fan finansowych benefitów. 🙂

P.S. Pominiemy temat credit score, gdyż ta część będzie osobno omawiana na meetupie w sierpniu.
Do zobaczenia!


„Bardzo przyjemny meetup. Wiadomo, od jakiej karty startować po przeprowadzce przy zerowym CS, no i koniecznie pamiętać o planowaniu długoterminowym.”- Alan M.

„Bardzo fajny meetup, dzięki za nagranie jeszcze do niego wrócę.”- Ewa P.

Lipiec 2023

Zielona karta przez małżeństwo. Wizy rodzinne.

Wielu Klubowiczów przechodzi lub przechodziło przez proces zielonej karty przez małżeństwo z obywatelem/ką, lub posiadaczem/ką zielonej karty.

 • Jakie trzeba spełniać warunki do zielonej karty przez małżeństwo?
 • Ile czasu trzeba być po ślubie?
 • Jak wygląda proces aplikacji i ile trwa?
 • Jakie trzeba mieć dowody?
 • Czy i jakie są wyzwania w procesie?
 • Jakie są możliwości w przypadku narzeczeństwa?
 • Jaka jest różnica miedzy aplikowaniem z Polski i z USA?
 • Jak długo trzeba czekać na zielona kartę i możliwość pracy w USA?Omówmy proces i rozwiejmy wszelkie wątpliwości z naszym prawnikiem imigracyjnym.

Czerwiec 2023

Jak rozwijać biznes w USA?

Kontynuujemy temat z poprzedniego meetupu (luty 2023), podczas którego rozmawialiśmy o zakładaniu firmy i rozpoczynaniu biznesu! Skupimy się stricte na rozwijaniu biznesu tj. poszczególnych etapach, które trzeba mieć na uwadze, by zwiększać szanse na sukces na amerykańskim rynku.

 • Jak planować prowadzenie biznesu w USA?
 • Jak zdobyć klientów?
 • Czy i jak reklamować się?
 • Jak dobierać partnerstwa i współprace?
 • Jak planować wydatki?
 • W co warto inwestować, a w co najmniej?
 • Jak dobierać pracowników?
 • Czy i jak dobierać inwestorów?
 • Jak wpasować się w kulturę biznesu?

Spotkanie poprowadzi Kuba Górajek – współzałożyciel Klubu i przedsiębiorca w branży usługowej, mediowej i IT (PL i USA). Kilkukrotny startupowiec, absolwent akceleratora Angel Pad (#1 wg. Forbes), z historią akwizycji własnej firmy.


„Uwielbiam takie spotkania. Ciekawy, luźny meetup! Zawsze miło posłuchać Waszego punktu widzenia, z perspektywy cennych (i czasem bolesnych) doświadczeń. Na meetupie potwierdziłeś @Kuba Górajek moje postrzeganie przedsiębiorcy w USA jako „Sky is the limit”. Świetne spojrzenie na temat („no i co z tego?” 😄 usmiałam sie!), chętnie bym zagłębiła zagadnienie prowadzenia biznesu w kontekście konkretnych branży, ponieważ temat jest obszerny. Jak zwykle – za mało, za krótko! 🙂 Bardzo dziękujemy! Ah i oczywiście, last but not least – @Sylvia Gorajek pokłony za moderację spotkania, klasa jak zawsze! Szefowa trzymała rękę na pulsie! 😀👌” – Sabrina Naser-Sawczak

„Mogłabym napisać dokładnie to samo 😍. Apropos konkretnych branż – jestem jak najbardziej ZA, zreszta pisałam o tym i fajnie, ze @Kuba Górajek podchwycił organizacje eventow. „Sky is the limit” – tez mi się max podoba, podobnie jak podejście, ze porażkę można przekuć w sukces 😃. Dzięki temu można jeszcze mocniej przeć do przodu👏” – Karina D.

„Jak zawsze super. Fajnie, że Kuba mówił prosto z mostu co myśli, bez zbędnego owijania w bawełnę. Mega ciekawe pytania, ja to nawet robiłam notatki 🙂 cieszę się, że mogłam uczestniczyć! 🔥” – Patrycja C.

Czerwiec 2023

Zielona Karta na własną rękę – Wiza EB1 i EB2 przez samosponsorowanie

Czas na kolejną edycję ze względu na Wasze zainteresowanie i rosnącą ilość procesowań wśród Klubowiczów!

Spotkanie odbędzie się z naszym mistrzem imigracji w tej dziedzinie.

Quick overview of immigration landscape today
What is unique about EB1 & EB2 vs. other visas?
What’s the popular misconception about them?
Who can consider themselves potentially qualified?
Examples of profiles of people who didn’t consider themselves qualified but they were
What’s the difference between EB1A and EB2 NIW?
How does the process look like? Timelines, turnarounds
What are the risks? — approval ratio, immigrant intent, etc. (I’m sure people will be asking about that)
What are the ballpark costs?

Już kilkunastu Klubowiczów współpracuje z naszym gościem oraz są pierwsze akceptacje petycji o samosponsorowanie przez amerykański urząd imigracyjny. Gratulujemy!


„Świetne spotkanie, widać że J. zna się na temacie 🙂 No i ogromne brawa dla Ciebie Sylwia za prowadzenie, jestem pod wrażeniem Twoich podsumowań które były mega w punkt 👌” – Agata U.

„Świetne spotkanie, bardzo merytoryczne, nawet dla osób w procesie dużo nowych informacji. Wielkie dzięki! 😍😍😍” – Patrycja C.

„Dzieki za spotkanie, bardzo sie ciesze, ze udalo sie szybko omowic mojego case’a. Jak zawsze znajdziesz cos fajnego dla siebie, jakis maly kamyczek do ogrodka. Zaluje, ze nie omawialismy wiecej przykladow, jak ostatnio, gdzie mowilo sie o takich bardziej „przecietnych” osobach, ktore dostaly EBX – to bylo bardzo motywujace” – Mario R.

Czerwiec 2023

Jak znaleźć pracę w USA? Strategie autoprezentacji i negocjacji od Top Executive Career Coach

Jak znaleźć pracę w USA?
Jak się zaprezentować na rozmowach kwalifikacyjnych?
Jak negocjować warunki i wynagrodzenie?
Jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy i operować amerykańskim sposobem myślenia?

Na tym spotkaniu odkryjemy MEGA tajniki autoprezentacji nie tylko na resume, ale i w bezpośrednich rozmowach z potencjalnymi pracodawcami i współpracownikami.

Gościem będzie top executive career coach pracujący z wysokiej rangi managerami pomagając im w rozwoju kariery. 

O gościu:
A leading career and negotiation coach for seven-figure executives and a keynote speaker. He has negotiated over $100 million in annual compensation increases for clients and helped 2500+ leaders land new roles through his private and group coaching.

Nie można przegapić tego spotkania!


„Jak zawsze Sylvia stanęła na wysokości zadania i zorganizowała mega meetup! Niezwykle interesujące spotkanie, nasz amerykański gosc bardzo otwarty, ale jednoczesnie rzeczowy i profesjonalny a to wszystko w bardzo przyjemnej atmosferze „rozmowy przy kawie” 🙂 z niecierpliwością czekam na więcej, bo zdobyta wiedza bezcenna do wykorzystania na rynku pracy – amerykańskim i nie tylko!” – Sabrina Naser-Sawczak

„Genialny meetup, super tipy i nie tylko na amerykański rynek, bo przecież w Polsce czy gdziekolwiek jesteśmy też trzeba się umieć sprzedać 🙂 Super gość Sylvia, ja też mega doceniam to spotkanie! 😍” – Martyna M.

„Super meetup jak zawsze! Wiele ciekawych porad! Szczególnie teraz gdy szukam pracy przydatnych.” – Robert K.

„Sztosik spotkanie! Jakbym szukał teraz pracy tak jak szukałem 1.5-2 lata temu to masę odpowiedzi bym w nim znalazł.” – Bartłomiej K.

„Jako osoba aktywnie szukającą pracy, która odbyła już kilka interview tutaj w USA, mogę śmiało powiedzieć, że wiedza i wskazówki, które dzisiaj usłyszałem pomogą mi w rozmowach. Na pewno ta wiedza, pozwala bardziej kompleksowo spojrzeć na ten proces i zrozumieć na jakiej zasadzie działa druga strona, szczególnie aplikując na wyższe stanowiska. Nie spodziewałem sie że to będzie tak dobre spotkanie. Dzięki @Sylvia Gorajek – naprawde doceniam.” – Marcel Ś.

Maj 2023

Gdzie jesteśmy w procesach wizowych? Wymieńmy się doświadczeniami!

Czas na porozmawianie o tym kto gdzie jest w procesie wizowym, jak idzie, jakie są postępy, jakie sukcesy, jakie obawy? Czy Klub może w czymś pomóc?

Dyskusja będzie podzielona na konkretne kategorie wizowe ustalone na początku spotkania.

Zapraszamy wszystkich tych, którzy są w trakcie, przed, lub po procesach wizowych i są chętni posłuchać o tym, jak komu idzie oraz podzielić się doświadczeniami!

Kwiecień 2023

System edukacji w USA – czego spodziewać się w amerykańskim szkolnictwie?

Wielu z nas będzie mierzyło się z posłaniem dzieci do szkoły w USA – czy to od zerówki, czy to w późniejszym okresie po przeprowadzce!

Porozmawiajmy o doświadczeniach wśród Klubowiczów i odpowiedzmy sobie na nurtujące pytania! M.in:

 • Jak wygląda system szkolnictwa w Stanach?
 • Jaki jest podział na klasy i poziomy?
 • Jak zapisać dziecko do szkoły i co jest wymagane?
 • Z czego składają się lekcje?
 • Jaka panuje kultura i zwyczaje? (nauczyciele, dzieci, prace domowe)
 • Czego uczą się dzieci w poszczególnych etapach, a co jest pomijane?
 • Czy i jak rodzic jest zaangażowany w nauczanie?
 • Czym różnią się szkoły i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Do zobaczenia!

Kwiecień 2023

Zielona karta przez pracodawcę – Na czym polega wiza EB3?

Wielu Klubowiczów przymierza się do aplikacji o zieloną kartę przez wizę EB3 sponsorowaną przez pracodawcę. Czas na meetup przybliżający warunki i proces z nią związany!

 • Czym jest wiza EB3 i po co została stworzona?
 • Jak wyglada zatrudnienie w USA na EB3?
 • PERM, czyli dwustopniowość procesu otrzymywania EB3
 • Zatwierdzenie aplikacji przez Departament Pracy
 • Jak posiadanie wizy EB3 prowadzi do otrzymania zielonej karty?
 • Czym różni się proces otrzymania wizy EB3 w USA oraz z zagranicy
 • Pozwolenie na prace przed otrzymaniem wizy, autoryzacja do podróży i Social Security Number vs. proces konsularny
 • Kto kwalifikuje się na wizę EB3, jak można ja otrzymać oraz jakie warunki trzeba spełnić?
 • Jaki pracodawca kwalifikuje się do wystąpienia o EB3 dla pracownika?

Spotkanie poprowadzi Prawnik Imigracyjny na pokładzie Klubu, którego wielu z Was już dobrze zna 🙂

Do zobaczenia!


„Dziękuję za mega spotkanie wczoraj. Byłem już na webinarach z prawnikami imigracyjnymi, ale wasze to zupełnie nowy poziom tego typu spotkań ❤️Tutaj to jest inna bajka 🙂” – Paweł Topór

„Imponująca wiedza, widac doswiadczenie I swietne przygotowanie! 2h rzeczywiscie mijaja w mgnieniu oka” – Mateusz Błazik

„Jak zawsze super spotkanie. Dużo wiedzy bardzo fajnie i w zrozumiały sposób wytłumaczone. Znowu się nie zawiodłam 😃 dużo przydatnych informacji w tym naszym klubie😃 kto nie należy niech żałuje 😝” – Małgorzata Fonk

„Takiej ilości wiedzy się nie spodziewałam! Naprostowanie krążących legend, fałszywych informacji z różnych źródeł- mega cenne!!! Po 3 rozmowach z prawnikami immigracyjnymi myslalam, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak. Prawie 2 godziny minęło w mgnieniu oka! 🔥” – Sabrina Naser-Sawczak

„Super meetup, bardzo dużo informacji na temat eb3. Nawet nie wiedziałem,że to takie proste! Milo bardzo fajnie poprowadził spotkanie, miło się go słuchało. Jestem bardzo zadowolony!” – Bartosz Bartosik

Zanim trafilam na ta grupe myslalam, ze o vizach i wyjezdzie do Stanow wiem juz wszystko. Bardzo sie mylilam. Wczorajsze spotkanie bylo super, mnostwo informacji i swietny przekaz. – Magdalena Bubak-Garzeł

Marzec 2023

Koszty American Dream – Ile kosztuje „wygodne„ życie w USA?

Wątek o zarobkach potrzebnych do wygodnego życia w USA cieszy się dużym powodzeniem, a jest jeszcze mnóstwo do omówienia!

Spotkajmy się na żywo by wymienić się doświadczeniami ile co gdzie kosztuje dla jakiej rodziny i jak podejmuje się o tym decyzje 🙂

Być może rozmowa zainspiruje do podejmowania kroków ku polepszaniu swoich warunków, czy to w postaci wyboru miejsca zamieszkania optymalnego pod względem kosztów, czy decyzji o wynajmie vs. zakupie, zajęciach dodatkowych dla dzieci albo instalacji nowego basenu jako inwestycji w nieruchomość.

Porozmawiamy o:

 • zarobkach
 • kosztach mieszkania
 • kosztach utrzymania (rachunki, jedzenie, samochody)
 • wakacjach
 • horyzontach, w tym rozwoju dzieci
 • zadowoleniu z życia

Agenda otwarta! Przyjmujemy sugestie.
Osoby na podium do ogłoszenia za chwilę.

Zapraszamy! Będzie na pewno treściwie i ciekawie!


Jak zwykle petarda 🚀 super meetup i super ludzie, luzno, przyjemnie i na temat 😊 bardzo mi sie podobalo, znowu duza dawka wiedzy i informacji z zycia wzietych. W ogole bardzo dobrze przygotowane spotkanie, oparte na faktach, z danymi ze statystyk, ankiety w ktorych wszyscy mogli uczestniczyc i gdzie wspolnie omawiane byly wyniki, kazdy mogl cos dodac jesli mial ochote. Na prawde super wieczor! 🙂 – Nikola J.

„Świetne spotkanie jak zwykle 🙂 bardzo miło się was słuchało, super komentarze. Dziękuje! 😍” – Patrycja C.

Marzec 2023

Twój pierwszy kredyt hipoteczny w USA + Ciekawostki z rynku nieruchomości

Kto w Klubie jest już po przejściach związanych z kredytem hipotecznym, a kto stoi przed doznaniem tej przyjemności? 😉

Kredyty hipoteczne są w USA zupełnie inną bajką, niż w Polsce! Dowiedzmy się o procesie i wymogach od Loan Officera (pośrednika kredytowego), który doskonale zna się na procesie, umie łączyć kropki, dobrze doradzić i co ważne – myśli strategicznie a nie tylko „przepycha papiery”.

Porozmawiamy o:

 • Co jest potrzebne do kredytu hipotecznego w USA?
 • Jakie są wymogi będąc na etacie vs. samozatrudnionym?
 • Jak wygląda proces zakupu domu i ile trwa?
 • Czego się spodziewać, a co może nas zaskoczyć?
 • Czy i jakie są wymogi wizowe by otrzymać kredyt na 30 lat?

Gościem specjalnym będzie Loan Officer z Residential Bancorp.

Spotkanie będzie po angielsku.


Rewelacyjne spotkanie! Tyle konkretnej wiedzy, której nie da się znaleźć od tak, skumulowane w 1,5-godzinnym spotkaniu, które dało mi więcej odpowiedzi niż research robiony przez MIESIĄCE! Jestem pod mega wrażeniem!!! – Kamila L.

Świetne spotkanie! Mega mega dużo ważnych informacji. Super pytania, to była wielka przyjemność uczestniczyć w tak merytorycznej rozmowie. 🔥🔥🔥 – Patrycja C.

Pełna profeska! Super spotkanie! Praktycznie pokryło wiedzą wszystkie moje pytania, wątpliwości i obawy! Sylwia świetnie moderuje a Nigel jasno przekazał informacje! Dziękuję! – Natalia K. 

28 lutego 2023

Kariera w lotnictwie w USA. Droga do licencji prywatnego pilota oraz pilota komercyjnego.

Mamy tu fanów lotnictwa?

Przed nami bonusowy meetup! Klubowicze + nasi przyjaciele opowiedzą o ich historiach związanych z karierami pilota, zdobywaniem licencji i o tym, jak wygląda branża lotnicza w USA.

 • Ile trwa zdobywanie licencji private pilot, na co pozwala i ile kosztuje?
 • Po jakim czasie zwraca się inwestycja w karierę pilota?
 • Kupowanie własnego samolotu. Jak to się robi?
 • Czy jako hobby bardziej opłaca się mieć własny samolot, czy wynajmować?
 • Porównanie branży w PL vs USA. Czy w Polsce udałoby się osiągnąć to samo?
 • Czy licencja pilota z Polski ma znaczenie w kontynuowaniu rozwoju w USA?
 • Czy są ograniczenia wiekowe w zdobywaniu tytułu pilota?
 • Czy idealny stan zdrowia niezbędny do bycia pilotem to prawda czy mit?
 • Jaką drogę wizową obrać, by kariera w tej branży była możliwa?

Przygotujcie swoje pytania! Będzie to jedna z rzadkich okazji, by wypytać profesjonalnych jak i hobbistycznych polskich pilotów o wszystko, co jest związane z lotnictwem w USA!

Goście specjalni:
– First Oficer Boeing 787 United Airlines
– Certified Flight Instructor
– First Officer Airbus A320 Frontier Airlines
– Commercial Pilot, Ground Instructor Advanced

22 lutego 2023

Jak założyć i rozwijać firmę w USA?

Temat wielokrotnie poruszany w pytaniach na meetupach i w wątkach dyskusyjnych! To będą same konkrety z doświadczenia Klubowiczów!

 • Co jest potrzebne do założenia firmy w Stanach?
 • Kto może założyć firmę?
 • Jakie są rodzaje firm i czym się różnią?
 • Czy do założenia firmy trzeba mieć SSN?
 • Co to jest EIN?
 • Jaki status wizowy jest niezbędny do prowadzenia firmy?
 • Od czego zacząć planowanie prowadzenia biznesu w USA?
 • Co jest kluczowym elementem prowadzącym do sukcesu w amerykańskiej kulturze biznesowej?
 • Czy trzeba perfekcyjnie znać język?
 • Najbardziej przydatne narzędzia do księgowości, prawa, itd.
 • Jak znaleźć pracowników?
 • Jak znaleźć inwestorów?
 • Czy trudno jest wybić się na amerykańskim rynku?

Spotkanie poprowadzi Kuba Górajek – współzałożyciel Klubu i przedsiębiorca w branży usługowej, mediowej i IT (PL i USA). Kilkukrotny startupowiec, absolwent akceleratora Angel Pad (#1 wg. Forbes), historia akwizycji.

07 lutego 2023

Zielona Karta na własną rękę – wizy EB1 i EB2. Spotkanie z prawnikiem!

Ponawiamy tematy o zielonej karcie przez samosponsorowanie, czyli wizy EB1 i EB2! Gościem specjalnym będzie prawnik imigracyjny z Miami, zupełna gwiazda w tej kategorii wizowej!

 • Super quick overview of immigration landscape
 • What is unique about EB1 & EB2?
 • What’s the popular misconception about them?
 • Who can consider themselves potentially qualified?
 • Common examples of profiles of people who didn’t consider themselves qualified but they were
 • What’s the difference between EB1A and EB2 NIW?
 • What does the process look like? Timelines, turnarounds
 • What are the risks?
 • What are the ballpark costs?

Spotkanie będzie po angielsku.

W międzyczasie zapraszam do kanału #baza-wiedzy gdzie są podsumowania poprzednich spotkań na temat tych wiz.

24 stycznia 2023

Wiza studencka jako jedna ze świetnych dróg na start w USA! v.2

Ze względu na duże zainteresowanie w trakcie poprzedniego spotkania jak i po, ponawiamy meetup o wizie studenckiej! Od ostatniego meetupu dołączyło do nas wiele osób zainteresowanych wizą studencką oraz innymi alternatywnymi rozwiązaniami na początek.

Temat wizy studenckiej będziemy cyklicznie ponawiać, ponieważ jest to mało znana, a relatywnie osiągalna opcja na start w USA.

Będzie to zdecydowanie okazja do zadania pytań prawnikowi imigracyjnemu!

 • Czym charakteryzuje się wiza studencka?
 • Na co pozwala, na co nie?
 • Na ile można ją dostać?
 • Czy można podróżować?
 • Czy można pracować?
 • Czy rodzina też może być w USA?
 • Kto kwalifikuje się do wizy studenckiej a kto nie?
 • Czy są ograniczenia wiekowe?
 • Czy można aplikować z USA będąc na innej wizie?
 • Jak wygląda aplikowanie z Polski?
 • Czy trudno ją dostać?
 • Jakie jest ryzyko aplikacji?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas nadchodzącego meetupu!

10 stycznia 2023

Formy zatrudnienia w USA – rodzaje umów, prawo pracy, imigracja a praca | Meetup Klubu Tajniki Ameryki

Spotkajmy się, by porozmawiać o formach zatrudnienia w USA!

 • Na jakie umowy możemy być zatrudnieni?
 • Z czym się każda umowa wiąże i jakie mamy na niej prawa?
 • Co możemy wynegocjować oprócz wynagrodzenia?
 • Co oznacza zasada „at will”?
 • Jak uzyskać pozwolenie na pracę?
 • Co jeśli pracodawca nie płaci według umowy?
 • Porównanie umów o pracę w USA a w PL.

Spotkanie poprowadzi prawnik imigracyjny i ekspert prawa pracy.

2022

grudzień 2022

Ubezpieczenia zdrowotne w USA

Porozmawiajmy o budzących wiele emocji (i pytań) ubezpieczeniach zdrowotnych w Stanach!

 • Jaka jest charakterystyka systemu ubezpieczeń zdrowotnych w USA?
 • Jak szukać ubezpieczeń, kto za nie płaci?
 • Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego?
 • Co oznacza najważniejsza terminologia tj. copay, coinsurance, out of pocket?
 • Jakie są opcje ubezpieczeń dostępnych przez pracodawcę vs. na własnej działalności lub bez zatrudnienia?
 • Co najczęściej pokrywają pakiety, a z czym musimy liczyć się sami?
 • Jak nie dać się złapać na liczne kruczki i dziury w systemie?
 • Jaki wpływ na nasze rozliczanie ma lekarz w szpitalu vs. w prywatnym gabinecie?
 • Jak rozliczanie z ubezpieczeniami wygląda z punktu widzenia lekarza?
 • Jakie są alternatywne opcje ubezpieczeń?

Gościem specjalnym będzie Klubowiczka lekarz chirurg/anestezjolog. Zapraszamy!

listopad 2022

Kupowanie aut i negocjacje u dealera samochodowego

Porozmawiajmy o zakupie aut w Stanach! Jak niektórzy wiedzą, o wizytach u dealera samochodowego krążą podobne legendy jak o DMV!! Jedni uważają, że całe doświadczenie jest tragikomiczne, inni nie widzą w tym nic nadzwyczajnego. Wymieńmy doświadczenia, zyskajmy pieniądze przez nauczenie się paru sposobów negocjacji. Gościem specjalnym będzie Klubowicz, który pracował w salonie samochodowym i podzieli się ciekawostkami czego uczono od środka!

 • Jak kupić auto u dealera samochodowego?
 • Jaka jest charakterystyka spotkań i negocjacji?
 • Co można wynegocjować, a co nie?
 • Czego trzeba się spodziewać?
 • Ile to trwa i jak szybko otrzymujemy auto?
 • Od czego zacząć poszukiwania?
 • Dlaczego o wizycie u dealera krążą legendy jak o DMV?

listopad 2022

Wiza studencka jako opcja na start w USA

Mało kto wie, że jedną ze świetnych dróg na start w USA jest wiza studencka! I co najlepsze, nie musisz dysponować kilkudziesięcioma tysiącami dolarów, by z niej skorzystać. Jest dość elastyczna w kwestii podróży i czasu trwania. Pozwala na legalny pobyt w USA i daje czas na zdobywanie kontaktów oraz orientowanie się w Amerykańskiej rzeczywistości.

 • Czym charakteryzuje się wiza studencka?
 • Na co pozwala, na co nie?
 • Na ile można ją dostać?
 • Czy można podróżować?
 • Czy można pracować?
 • Czy rodzina też może być w USA?
 • Kto kwalifikuje się do wizy studenckiej a kto nie?
 • Czy są ograniczenia wiekowe?
 • Czy można aplikować z USA będąc na innej wizie?
 • Jak wygląda aplikowanie z Polski?
 • Czy trudno ją dostać? Jakie jest ryzyko aplikacji?

Na te pytania odpowiemy podczas nadchodzącego meetupu!

Gościem specjalnym będzie prawnik imigracyjny, który pomógł wielu Polakom w uzyskaniu tej wizy kierując krok po kroku od podstaw, aż do dalszej ścieżki wizowej.

październik 2022

Wiza Imigracyjna EB2 jako jedna z dróg do zielonej karty

Po ostatnim meetupie na temat wizy EB1 pojawiło się dużo głosów na temat wizy EB2, różnic i podobieństw między nimi, charakterystycznych cech EB2 i jej niuansów. Klubowiczka Natalia opowie o doświadczeniu jej i męża w składaniu wniosku i pozytywnym rezultacie, oraz usłyszymy historie innych Klubowiczów. Jeśli jesteś ciekaw jednej z kolejnych bardzo interesujących dróg do zielonej karty, nie przegap!

 • Czym się charakteryzuje i dla kogo jest wiza EB2?
 • Różnice między EB2 a EB1
 • Doświadczenia w trakcie procesu i wrażenia po pozytywnym rozpatrzeniu
 • Kto ma największe szanse a kto może ją rozważać mimo niestandardowego podejścia?
 • Jak wygląda współpraca z prawnikiem imigracyjnym, czego oczekiwał od klienta a co załatwiał sam?
 • Ile to kosztuje i ile trwa?

wrzesień 2022

„Cudowny sposób na zieloną kartę„ czyli wiza imigracyjna EB1

Porozmawiajmy o “cudownym sposobie na zieloną kartę“, tj. wizie EB1. Jest to wiza imigracyjna, na której są Sylvia i Kuba, i którą wypracowali sobie sami bez “niczyjej łaski” :)) Nie potrzeba do tej wizy sponsora ani nikogo innego, kto nas zatrudnia. Po odpowiednich przygotowaniach i – owszem – dużej ilości pracy oraz samo-sponsorowaniu czyli $$ za proces, otrzymujemy zieloną kartę i mamy zupełną (do)wolność. Brzmi pięknie?? Jest to absolutnie realna droga do zielonej karty, ale do tego jest potrzebna dobra strategia i osoby, które wiedzą co robią. 

P.S. Przed meetupem warto odsłuchać jednego z odcinków naszego podcastu o tej wizie właśnie i przygotować pytania.

sierpień 2022

Transfer do USA przez Pracodawcę

Klubowicze, którzy w lutym przenieśli się z PL do North Carolina w ramach transferu firmy, będą gotowi odpowiadać na Wasze pytania!

 • Jak wyglądały rozmowy w pracy na temat przenosin?
 • Ile trwała papierologia i czy coś ich kosztowała?
 • Jak odnaleźli się w USA póki co?
 • Co najbardziej kontrastuje?
 • Co ich zaskoczyło?
 • Czy tęsknią za czymś w Polsce?

  To tylko część pytań, które zadamy, a ogółem super będzie posłuchać opinii i wrażeń osób świeżo po przeprowadzce do USA, o której marzyli od dawna.

  Do zobaczenia!

lipiec 2022

Jak skutecznie budować wysoki Credit Score? Najlepsze praktyki.

Porozmawiamy o jakże ekscytującym amerykańskim temacie – credit score. Wokół credit score jest mnóstwo teorii i jeszcze więcej pytań. Credit score praktycznie nikogo nie ominie mieszkając w USA.

 • Jak można wpływać na wartość zdolności kredytowej?
 • Czy można o nią zadbać jeszcze z Polski?
 • Co wolno a czego nie wolno jeśli zależy nam na wysokim wyniku?
 • Co czasem zaskakująco wpływa na credit score?

Gościem specjalnym będzie Klubowicz – mortgage advisor posiadający dużą praktyczną wiedzę na temat credit score. Będziemy też oczywiście my oraz inni klubowicze z własnymi doświadczeniami.

czerwiec 2022

Gdzie najlepiej zamieszkać w USA?

Porozmawiamy o miejscach do zamieszkania, tj. czym się charakteryzuje dany stan, miasto lub region. Wielu klubowiczów myśli o tym, gdzie zamieszkać lub się przeprowadzić. Super by było, gdyby obecni mieszkańcy USA dołączyli i podzielili się doświadczeniami. My możemy powiedzieć o Kalifornii i Nevadzie, a także przyglądamy się blisko innym stanom.

maj 2022

Jak zdobyć pracę w USA? cz.2

Temat pracy w USA został jedynie ‘liźnięty’ podczas ostatniego meetup’u i ustaliliśmy by w przyspieszonym tempie ponowić spotkanie! 

kwiecień & maj 2022

Jak zdobyć pracę w USA?

 • Jak szukać pracy w USA?
 • Co negocjować w umowie o pracę?
 • Najlepsze praktyki podczas rozmów o pracę
 • Kultura pracy w amerykańskich korporacjach

 

marzec 2022

Jak kupić dom od dewelopera w USA? Kupno w nowym budownictwie

Klubowiczka Ania opowie o swoim doświadczeniu w kupowaniu domu od dewelopera!

 • Jak kupić dom w USA?
 • Jak wyglądał proces?
 • Co ich zaskoczyło?
 • Jak dobiera się szczegóły wyglądu domu na zewnątrz i w środku?
 • Wnioski z zakupu w nowym budownictwie

styczeń 2022

Co chcielibyśmy osiągnąć w USA w 2022 roku?

Klubowicze spotykają się by porozmawiać o amerykańskich celach na 2022r.!

2021

listopad 2021

Szeryf USA – o amerykańskiej policji i posiadaniu broni

Gościem dzisiejszego meetupu jest Klubowicz Maciej Stebel, znany jako Szeryf USA. Opowie o ścieżce kariery prowadzącej do bycia szeryfem w Nevadzie, o jego opinii na temat prawa do broni w USA i innych tematach kryminalnych!

październik 2021

Droga do USA na własną rękę

Gościem dzisiejszego meetupu jest Klubowicz Kris, który sam wydeptał sobie ścieżkę do USA i to prosto do słonecznej Santa Barbary. Jak tego dokonał?