Jak zamieszkać na stałe w Ameryce? Jak dostać wizę do USA? – Tajniki Ameryki
 

Jak zamieszkać na stałe w Ameryce? Jak dostać wizę do USA?

01/10/20230
Niezmiennie od lat Ameryka jest celem i marzeniem wielu. Któż nie słyszał o „American Dream”? Ludzie z różnych krajów, o różnym pochodzeniu i historii dzielą wspólne marzenie o zamieszkaniu i rozpoczęciu życia w Stanach. Mijają lata, całe dekady, zmienia się sytuacja polityczna i społeczna, a jednak niezmiennie istnieje na świecie grupa ludzi, którzy zapałali do Ameryki gorliwym uczuciem i którzy głęboko wierzą, a czasem tylko (lub aż) marzą o tym, by Stany stały się ich domem. I choć Ameryka to kraj imigrantów, to stać się jednym z nich nie jest wcale tak łatwo, jak mogłoby się wydawać.

 

Uwaga! Jeśli potrzebujesz porady prawnika imigracyjnego, to wypełnij ten formularz, a obecnie współpracująca z nami Ilona Szymkowicz, Esq., skontaktuje się z Tobą w ciągu 1-2 dni roboczych! Nasi czytelnicy otrzymują $25 zniżki na konsultację. Już blisko 100 Klubowiczów skorzystało z jej doradztwa, kilkudziesięciu jest już w procesie wizowym, a wielu dostało już akceptacje! Nie zwlekaj!

 

Istnieją jednak sposoby i drogi do USA, które pozwalają realizować amerykański sen. Dla nas Polaków, system wizowy nie jest wcale taki surowy jak się niektórym wydaje, a przy odpowiedniej dawce wiedzy i poświęconej pracy drzwi do legalnego pobytu w USA mogą stanąć przed nami otworem.

Klub Tajniki Ameryki to miejsce, którego misją jest wspierać ludzi chcących w legalny sposób zamieszkać w USA, unikając przy tym błędów i problemów pojawiających się przy przeprowadzce (niejednokrotnie popełnionych już przez Klubowiczów😉). Klub jest społecznością miłośników USA, tych którym już się udało i tym, którzy nadal marzą – ale jedno jest pewne: tutaj nikomu nie będziesz musiał tłumaczyć skąd to twoje wariactwo na punkcie USA, bo wszyscy tutaj czują to samo i wszyscy są tutaj z tego samego powodu.

To co musisz wiedzieć, myśląc o przeprowadzce do USA:
  • W USA obowiązuje system wizowy, co oznacza, że żeby legalnie przebywać w Stanach musisz \uzyskać wizę (wyjątkiem jest tutaj wiza turystyczna, która dla Polaków od 2019 r. została zniesiona – możliwe jest obecnie poruszanie się w ramach programu ruchu bezwizowego po wcześniejszym zarejestrowanie się w tzw. systemie autoryzacji podróży ESTA).
  • Rodzajów wiz jest cała masa i różnią się one kryteriami do ich zdobycia, tym na co dana wiza pozwala oraz na jaki okres jest wydawana.
  • Nie każda wiza pozwala na pracę w USA! Jeśli zatem chcesz zamieszkać w USA na stałe, musisz zwrócić uwagę na wizy, które pozwalają na legalną pracę, a najlepiej takie, które mają szybką ścieżkę do zdobycia zielonej karty.
  • Wizy wydawane są na różne okresy, niektóre można przedłużać, a niektóre można w ciągu kilku miesięcy przekształcić w zieloną kartę (!!), czyli stały pobyt w USA.
  • O niektóre wizy można starać się samemu, natomiast w większości przypadków trzeba składać wniosek poprzez osobę, która nas „zasponsoruje”, jak np. pracodawca czy rodzina z USA.
  • W zależności od rodzaju wizy, można emigrować z rodziną (małżonek i dzieci do 21 r. życia), a współmałżonkowie objęci wizą mogą podejmować pracę w USA (lub muszą uzyskać na to specjalne pozwolenie)

Jakie mamy rodzaje wiz? Biorąc pod uwagę różne rodzaje i podkategorie możemy wyróżnić kilkadziesiąt różnych wiz, a w kolejnych wpisach postaramy się przybliżyć najciekawsze z nich, skupiając się na tych kategoriach, które dają możliwość stałego pobytu i pracy w USA.

Wiza to oczywiście tylko (a może AŻ) początek drogi do realizacji amerykańskiego snu. Na miejscu czeka cała masa  formalności i decyzji do podjęcia: jak wynająć mieszkanie? jakie ubezpieczenie wykupić? jak znaleźć pracę? jak zacząć budować credit score? jak wyrobić amerykańskie prawo jazdy i kupić/wynająć samochód, i wiele innych. Wszystkie te tematy poruszamy na co dzień w ramach Klubu, wymieniając się poleceniami i sprawdzonymi sposobami pozwalającymi zaoszczędzić nowo przybyłym osobom sporo stresu związanego z przeprowadzką.

Jeśli chcesz zrobić krok w kierunku urzeczywistnienia swojego marzenia o Stanach lub jeśli po prostu interesuje Cię amerykańska codzienność i jesteś ciekaw co Cię czeka po przylocie do USA koniecznie stay tuned i oczywiście zapraszamy do dołączenia do Klubu!

W kolejnych wpisach zajmiemy się różnymi kategoriami wiz, zwłaszcza tych imigracyjnych, ale też wiz studenckich i uchylimy rąbka amerykańskiej codzienności! Opiszemy też krok po kroku od czego zacząć, by być bliżej spełnienia amerykańskiego snu.

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *