Podatki w USA. Wprowadzenie. – Tajniki Ameryki
 

Podatki w USA. Wprowadzenie.

11/14/20230
Kwestie podatkowe w USA to dużo znaków zapytania i niewiadomych, zwłaszcza w pierwszych latach po przeprowadzce. Niezależnie od tego, czy masz zamiar prowadzić w USA własną firmę, czy też podjąć pracę w oparciu o umowę o pracę bądź kontrakt, istotne jest, aby z góry zadbać o właściwe rozliczenie z amerykańskim urzędem skarbowych (IRS). W trakcie ostatniego Meetupu Klubu Tajniki Ameryki, razem z naszym prawnikiem biznesowym i imigracyjnym, omówiliśmy podstawowe zagadnienia z zakresu podatków, a także staraliśmy się rozwiać wątpliwości i poruszyć nurtujące kwestie problematyczne. Rozmawialiśmy między innymi o tym:

 

Dalsza część wpisu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. A w niej m.in.:
- Jak wygląda płacenie podatków, kiedy jest się na wizie studenckiej?
- Kiedy powstaje obowiązek podatkowy?
- Obowiązek podatkowy vs. status imigracyjny.
- Jak można obniżyć kwotę podatku i... czy można podatków nie płacić?
- Czy w USA istnieje pojęcie rozdzielności podatkowej/majątkowej małżonków?
- Jak przedsiębiorca z Europy może płacić podatki w USA?
- Jak rozliczyć usługi świadczone na rzecz polskich podmiotów?

Dyskusja była dynamiczna i obfitowała w praktyczne rozwiązania, czyli omówienie konkretnych, indywidualnych sytuacji Klubowiczów, co niezmiennie stanowi ogromną wartość dodaną uczestnictwa w Klubie. Niektóre z omówionych zagadnień, przedstawiamy poniżej w formule Q&A:

Logowanie
 
 

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *