Kupno domu w USA – jak zdobyć kredyt hipoteczny w Ameryce? – Tajniki Ameryki
 

Kupno domu w USA – jak zdobyć kredyt hipoteczny w Ameryce?

03/18/20230
Statystyki wskazują, że przeciętny Amerykanin w ciągu całego swojego życia zmieni miejsce zamieszkania średnio 12 razy. Liczba ta może zaskakiwać, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że statystyczny Polak zmienia miejsce zamieszkania średnio 2 razy. Jednak mimo różnicy w częstotliwości, proces zakupu mieszkania czy domu, zwłaszcza korzystając z kredytu hipotecznego nie odbiega drastycznie od tego, co znamy w Polsce. O tym, jak przebiega cały proces (krok po kroku) i na co warto zwracać uwagę, opowiedział ze szczegółami gość ostatniego Meetupu Klubu Tajniki Ameryki, doradca hipoteczny z ponad dwudziestoletnią praktyką. Swoimi doświadczeniami (z procesu kredytowania, zakupu na rynku pierwotnym i wtórnym) podzieli się też Klubowicze. Całą wiedzę ze spotkania (w tym między innymi: Co jest potrzebne do kredytu hipotecznego w USA? Jakie są wymogi dla osób na umowie o pracę vs. samozatrudnionych? Jak wygląda proces i ile trwa? Czego się spodziewać, a co może nas zaskoczyć? Czy i jakie są wymogi wizowe?) w formie praktycznego Q&A, prezentujemy poniżej.

Przeciętny Amerykanin w ciągu całego swojego życia zmieni miejsce zamieszkania średnio 12 razy.

Co jest potrzebne do uzyskania kredytu hipotecznego?

Myśląc o kupnie domu i skorzystaniu z kredytu hipotecznego, należy uwzględnić następujące elementy:

  • Credit Score (“CS”) – czyli naszą zdolność kredytową (w uproszczeniu można przyjąć, że CS na poziomie 580 punktów to minimalny wynik kredytowy dla uzyskania pożyczki, a wynik  680+ jest preferowanym celem). 
  • Wskaźnik Loan to Value (“LTV”) – czyli określenie jaka część ceny zakupu nieruchomości może zostać objęta kredytem. Maksymalne LTV wynosi 96,5%, co oznacza, że minimalny wkład własny wynosi 3,5% wartości nieruchomości (bezpiecznie jest przygotować się na dodatkowe 2% zapasu (na koszty)).
  • Wskaźnik Debt to Income (“BTI”) – określa na co tak naprawdę możesz sobie pozwolić (wskaźnik zadłużenia uzyskujemy zestawiając nasze “rozporządzalne” dochody brutto vs. nasze zobowiązania.)

Na sam CS wpływ mają głównie trzy elementy:

Dalsza część wpisu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. Znajdziesz w niej m.in. 
odpowiedzi na następujące pytania: 
- Co jest potrzebne do uzyskania kredytu?
- Jakie są wymagania wizowe, pozwalające na wzięcie kredytu hipotecznego?
- Jak szczegółowo wygląda i ile zajmuje proces ubiegania się o kredyt?
- Czy można przenieść Credit Score zbudowany w innym kraju?
- Jakie są różnice w kredytowaniu nowego domu vs. rynku wtórnego?
- Czy łączenie Credit Score małżonków jest dobrym rozwiązaniem?
- Czy możesz mieć więcej niż jeden kredyt? 
Jeśli jesteś zainteresowany/a szczegółami, dołącz do Klubu Tajniki Ameryki.

Logowanie
 
 

Opinie Klubowiczów po ostatnim meetupie na podstawie którego powstał ten wpis:

„Rewelacyjne spotkanie! Tyle konkretnej wiedzy, której nie da się znaleźć od tak, skumulowane w 1,5godzinnym spotkaniu, które dało mi więcej odpowiedzi niż research robiony przez MIESIĄCE! Jestem pod mega wrażeniem!!!” – Kamila Lozano

„Pełna profeska! Super spotkanie! Praktycznie pokryło wiedzą wszystkie moje pytania, wątpliwości i obawy! Sylwia świetnie moderuje a Nigel jasno przekazał informacje! Dziękuję!” – Natalia K.

„Świetne spotkanie! Mega mega dużo ważnych informacji. Super pytania, to była wielka przyjemność uczestniczyć w tak merytorycznej rozmowie. 🔥🔥🔥” – Patrycja C.

„Myslalam, ze z goraczka nie wysiedze ale czas zlecial jak szalony 🙂 MEGA!” – Sabrina Naser-Sawczak

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszych spotkaniach na żywo i być częścią klubowej społeczności, dołącz do Klubu już dziś 🙂 

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *