Koszty American Dream – ile kosztuje wygodne życie w USA? – Tajniki Ameryki
 

Koszty American Dream – ile kosztuje wygodne życie w USA?

03/30/20230
Ameryka kojarzy się z wolnością i wygodnym życiem. Bez wątpienia to, co budzi dużo zainteresowania to koszty, jakie idą za stylem życia, w którym na wiele nas stać. Jakie zarobki są potrzebne, aby nie musieć martwić się o kredyt na duży dom, leasing na auto, wakacje, edukację i inne wydatki?
W ramach Klubu Tajniki Ameryki staramy się mówić o wszystkim bez tabu i otwarcie dzielić się pomocnymi wskazówkami i przemyśleniami. W związku z tym podczas ostatniego meetupu na warsztat wzięliśmy właśnie temat pieniędzy, wymieniając się doświadczeniami dotyczącymi kosztów życia w Stanach. Rozmawialiśmy, a nawet robiliśmy na bieżąco ankiety dotyczące tego, co gdzie ile kosztuje, dla jak licznej rodziny, jakie decyzje zakupowe podejmujemy, etc. Naszym celem było otwarcie porozmawiać o tym, jakimi środkami trzeba dysponować, żeby pozwolić sobie na “wygodne” życie w USA.

[ Zobacz też: Ile kosztuje przeprowadzka do USA?]

I choć definicja wygodnego życia jest bardzo subiektywna i zależy od wielu czynników, to naszym zamiarem było uświadomić Klubowiczów planujących zamieszkanie w USA o realnych kosztach życia, niekiedy nieoczywistych, a czasami nawet ukrytych. Dla tych natomiast, którzy już realizują swój American Dream, spotkanie mogło posłużyć inspiracji do podejmowania kroków ku polepszaniu swoich warunków, czy to w postaci wyboru miejsca zamieszkania optymalnego pod kątem kosztów, czy też decyzji o wynajmie vs. zakupie domu, zajęciach dodatkowych dla dzieci czy instalacji basenu jako inwestycji w nieruchomości.

Rozmawialiśmy o: zarobkach, kosztach mieszkania, kosztach utrzymania (rachunki, jedzenie, samochody), podatkach i wielu innych aspektach. Zapis spotkania znajdziesz poniżej.

“W badaniu przeprowadzonym w 2022 r. 74% Amerykanów wskazało, że najważniejszą dla nich częścią American Dream jest posiadanie domu. Na drugim miejscu wskazali natomiast karierę, na trzecim życie rodzinne, a na czwartym college education.”

Ile kosztuje American Dream? 

Punktem wyjścia do dyskusji w ramach meetupu była definicja American Dream. Otwierając dyskusję na temat “wygodnego” życia w Stanach, zastanawialiśmy się, co się tak naprawdę składa na wymarzone, wygodne życie w Ameryce (i nie tylko). Według ankiety, którą przeprowadziliśmy live a trakcie spotkania do najważniejszych elementów American Dream należały (w kolejności największej ilości głosów): kariera i biznes, wolność, wellbeing, pieniądze. Dla Klubowiczów zatem, równie ważny, jak nie być może ważniejszy od samego aspektu posiadania okazał się aspekt rozwojowy i związany z dobrostanem. Dla kontrastu przytoczyliśmy wyniki

Dalsza część wpisu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów i zawiera podsumowanie rozmów 
Klubowiczów na tematy:
- zarobki w poszczególnych stanach
- ceny mieszkań i domów, rata kredytu
- kredyt / leasing aut i ich utrzymanie
- stosunek zarobków do kosztów życia w poszczególnych stanach
- podatki
- miesięczne rachunki, wydatki
- podsumowanie miesięcznego kosztu życia i niezbędnych zarobków
Jeśli jesteś zainteresowany/a szczegółami, dołącz do Klubu Tajniki Ameryki.

Logowanie
 
 

“Moje doświadczenie było w USA takie, że auta, komputery, telefony, ogólnie elektronika, itp., to rzeczy zdecydowanie tańsze w USA niż w Polsce. Więc łatwiej nawet przy dużych kosztach domu mieszkania dalej utrzymać wysoki poziom życia jeśli chodzi o auta i gadżety.”

Opinie Klubowiczów po ostatnim meetupie na podstawie którego powstał ten wpis:

„Świetne spotkanie jak zwykle 🙂 bardzo miło się was słuchało, super komentarze. Dziękuję!” – Patrycja C.

„Jak zwykle petarda 🚀  super meetup i super ludzie, luzno, przyjemnie i na temat 😊  bardzo mi sie podobalo, znowu duza dawka wiedzy i informacji z zycia wzietych. W ogole bardzo dobrze przygotowane spotkanie, oparte na faktach, z danymi ze statystyk, ankiety w ktorych wszyscy mogli uczestniczyc i gdzie wspolnie omawiane byly wyniki, kazdy mogl cos dodac jesli mial ochote. Na prawde super wieczor! 🙂” – Nikola J.

„Ja też bardzo dziekuje! Dla mnie super meetup i dzieki za aktywne uczestnictwo 🙂” – Marcel Ś.

„Zaskoczylo mnie info, ze taka duza czesc z pensji idzie na splate kredytu, mimo, ze sie poniekad zdawalo z tego sprawe ale zobaczyc to w kalkulatorze i uslyszec powiedziane robi inne wrazenie. Ktore info przydalo sie najbardziej to chyba temat ukrytych kosztow przy np. zakupie domu (o tym sie nie mysli i dobrze jak ktos Cie uswiadomi)” – Nikola J.

Jeśli chcesz uczestniczyć w naszych spotkaniach na żywo i być częścią klubowej społeczności, dołącz do Klubu już dziś 🙂 

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *