Personal Injuries – Jak się zachować w razie nieszczęśliwego wypadku w USA? Podsumowanie spotkania z prawnikiem – Tajniki Ameryki
 

Personal Injuries – Jak się zachować w razie nieszczęśliwego wypadku w USA? Podsumowanie spotkania z prawnikiem

03/11/20240
Wypadki mogą zdarzyć się każdemu, w dowolnym miejscu i czasie. Warto być przygotowanym na takie sytuacje i wiedzieć, jak postępować, aby zabezpieczyć nasze interesy. W USA to temat rzeka, nie tylko w kontekście wypadków samochodowych, ale też urazów, jakich możemy doznać w życiu codziennym, np. gdy się przewrócimy. Jak w takich sytuacjach się zachować? Jakie mamy prawa? Na te pytania odpowiadaliśmy sobie na ostatnim klubowym meetupie z zaprzyjaźnioną prawniczką, z którego nagranie jest dostępne wyłącznie dla Klubowiczów.


Szkody osobowe obejmują sytuacje, w których ktoś doznaje uszczerbku na zdrowiu fizycznym lub psychicznym z powodu czyjegoś zaniedbania lub celowego działania. Najczęściej są to wypadki samochodowe, poślizgnięcia i upadki, ugryzienia psów, następstwa użycia wadliwego produktu oraz błędy w sztuce lekarskiej. Gdy coś takiego się wydarzy, warto mieć ułożony plan działania i zachować zimną krew. Poniżej podsumowanie, w którym zebraliśmy rady od ekspertki, dzięki którym nic nas nie zaskoczy:

 

Dalsza część artykułu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. A w niej m.in.:
 
- Jak się zachować, kiedy uczestniczymy w wypadku?
- Ile kosztuje pomoc prawnika?
- Co należy sprawdzić, gdy podpisujemy umowę z prawnikiem?
- Jakie ubezpieczenie warto wykupić?
- Czy należy się nam odszkodowanie, gdy przebywamy w USA nielegalnie?


Logowanie
 
 


Niektóre sytuacje ciężko przewidzieć, dlatego warto mieć w głowie ułożony plan działania na każdą ewentualność. W Klubie Tajniki Ameryki jesteśmy przygotowani na wszelkie scenariusze, dzięki wymianie wspólnych doświadczeń i spotkaniom z super ekspertami!

Patrycja Cimoch

Autorka Newslettera Tajniki Ameryki & IT Project Manager. Uwielbiam podróże, lotnictwo i motoryzację. Jeszcze w Polsce, za chwilę w USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *