Praca w USA – Jak napisać mocne resume i wynegocjować dobrą stawkę? – Tajniki Ameryki
 

Praca w USA – Jak napisać mocne resume i wynegocjować dobrą stawkę?

07/01/20240
Chcesz znaleźć pracę w USA, ale już sama myśl o meandrach tego procesu Cię przytłacza? Zamiast uczyć się na błędach, sięgnij po sprawdzone i nieoczywiste rady od osoby, która w amerykańskich rekrutacjach jest naprawdę oblatana.
Na ostatnim meetupie Klubu Tajniki Ameryki rozłożyliśmy pisanie mocnego resume na częsci pierwsze.

 

Czy wystarczy przetłumaczyć polskie CV na angielski i gotowe? Jak redagować resume, żeby wpadło komuś w oko? I jak metoda BAR pomoże Ci znaleźć pracę w Stanach? To tylko namiastka tematów, które poruszyła na zamkniętym meetupie specjalistka od rekrutacji, która przez lata łowiła talenty w amerykańskiej korporacji, a teraz zgodziła się podzielić tajnikami rekrutacji z Klubowiczami Tajniki Ameryki.

Aby zobaczyć nagranie z tego meetupu, dołącz do naszej społeczności i odblokuj dostęp do bezcennych materiałów, dzięki którym Twój american dream przestanie być snem, a stanie się rzeczywistością!

Poznaj wybrane tajniki trzech newralgicznych etapów pracy w USA: tworzenia resume, rozmowy kwalifikacyjnej i negocjowania stawki.

 

Czy resume to CV, tylko po angielsku?

Niemal każda praca w USA zaczyna się od… no właśnie, nie CV, lecz resume. Pomyśl o nim jak o kluczu do pierwszych drzwi – rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeśli kusi Cię, by wrzucić swoje obecne CV do translatora i rozsyłać je hurtowo na każdą sensowną ofertę, hold your horses! Przepis na dobre resume różni się od tego na dobre CV.

Najważniejsza zasada: less is more. Niech Twoje resume nie sięga do czasów pracy w call center na studiach i wygranego Kangura w podstawówce – chyba że te epizody ściśle się wiążą z ofertą, na którą startujesz.

Celuj, by zmieścić się na jednej stronie, przy czym nie jest to zasada wyryta w skale. Jeśli Twoje doświadczenie powiązane z ofertą wykracza poza jedno A4, dłuższe resume nie będzie faux pas. Usuń jednak bez sentymentów informacje, które są zwyczajnie nieistotne. Rozmyją tylko przekaz, a ma on być precyzyjny: jesteś perfect match!

 

Dalsza część artykułu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. A w niej m.in.:
 
- Czym się różni polskie CV od amerykańskiego resume?
– Przez co na Twoje resume nie spojrzy żaden rekruter?
– Czym jest metoda BAR i jak pomoże Ci zrobić efekt WOW?
– Jakie pytania behawioralne padają najczęściej na interview?
– Jak ugrać świetną stawkę? 

Logowanie
 
 

A jeśli chcesz robić karierę w USA, nie trać czasu na samotne przecieranie szlaków. W końcu czas to pieniądz. Dołącz do Klubu Tajniki Ameryki, gdzie czekają już na Ciebie setki sprawdzonych taktyk na udane życie za oceanem!

 


Więcej o sposobach na udaną rekrutację przeczytasz też w tym artykule.

 

Patrycja Cimoch

Autorka Newslettera Tajniki Ameryki & IT Project Manager. Uwielbiam podróże, lotnictwo i motoryzację. Jeszcze w Polsce, za chwilę w USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *