Na czym polega wiza studencka? Finanse, terminy, warunki. Praktyczne pytania Q&A z jednego z meetupów – Tajniki Ameryki
 

Na czym polega wiza studencka? Finanse, terminy, warunki. Praktyczne pytania Q&A z jednego z meetupów

02/09/20230
Sprawdzonej wiedzy nigdy nie za wiele! Zainteresowanie wizą studencką jako jedną z dróg do zamieszkania w USA wśród członków Klubu Tajniki Ameryki było tak duże, że postanowiliśmy spotkać się w tym temacie ponownie, tym razem w formie praktycznego Q&A z udziałem prawnika imigracyjnego zajmującego się tym obszarem na co dzień. Jeśli zatem opuściłeś/aś ostatnie spotkanie poniżej znajdziesz wszystkie pytania i odpowiedzi, w prostej i przystępnej formie. Jeśli natomiast nie jesteś jeszcze członkiem Klubu i chciałbyś/chciałabyś dołączyć do naszej społeczności oraz uzyskać dostęp do eksperckiej i sprawdzonej wiedzy, zapraszamy TUTAJ.

 

Uwaga! Rozważasz stały pobyt w USA i nie wiesz, jaką wizę wybrać? Sprawdzony prawnik to wsparcie na wagę złota. Skorzystaj z konsultacji z ekspertami imigracyjnymi, którzy stoją za sukcesami wizowymi setek Klubowiczów. Będąc w Klubie zapłacisz za konsultację o $50 mniej! Już blisko 200 Klubowiczów skorzystało z doradztwa naszych biur, kilkudziesięciu jest już w procesie wizowym, a pierwsi dostali już akceptacje. Zapisz się tutaj.

 

Informacje ogólne na temat wizy F1 wraz z dużą dawką praktycznych porad znajdziesz w naszym pierwszym WPISIE w tym temacie, poniżej zatem, bez dalszego wprowadzenia, pytania zadane przez Klubowiczów i odpowiedzi z pierwszej ręki:

Q:  Czy trzeba spełniać jakieś wymogi finansowe żeby dostać wizę F1 i czy trzeba posiadać zabezpieczenie finansowe?

A: Tak, trzeba spełnić wymogi finansowe, są one bardzo różne w zależności od tego gdzie wyjeżdżamy, jaką uczelnię wybieramy, czy mamy kogoś kto będzie nas w Stanach sponsorował albo po prostu wspierał w USA (będziemy u niego mieszkać, etc.). Jeśli natomiast sponsorujemy się sami, to należy wykazać, że posiadamy środki na naukę. Ich wysokość zależy głównie od uczelni, na którą się wybieramy. W przypadku szkół nietytularnych i np. kursów językowych semestr może kosztować już od $4000, czyli ca. $500 miesięcznie, w porównaniu do $120 000/rok na Harvardzie. 

Q: Jakie kryteria musi spełniać dana „szkoła” by kwalifikowała się do wizy F1? Na co zwracać uwagę jak się przegląda szkoły / uczelnie / kursy? Nie musi być tytularna, a co musi mieć? 

 

Całość artykułu jest dostępna dla Klubowiczów. Jeśli jesteś zainteresowany/a szczegółami, dołącz do Klubu Tajniki Ameryki.

Logowanie
 
 

Opinie uczestników spotkania:

„Dzięki za stworzenie tak super miejsca i społeczności gdzie można spełnić jedno ze swoich marzeń. Szkoda ze do całej reszty marzeń nie ma takiego przewodnika i wsparcia 🙂” – Joanna Frydrych

„Wszystkie wątki złoto! Taka wiedza, że kopara opada serio. Nie tylko ten meet up, wszystkie. Cieszę się, że mogę tu być i sie dosłownie dokształcać.” – Weronika Szczodrowska

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *