Wizy pracownicze L1 i E2 – na czym polegają? Czy L1 jest tylko dla pracowników, a E2 dla inwestorów? – Tajniki Ameryki
 

Wizy pracownicze L1 i E2 – na czym polegają? Czy L1 jest tylko dla pracowników, a E2 dla inwestorów?

08/22/20230

W Klubie Tajniki Ameryki omawiamy wszelkie możliwe sposoby na realizację marzenia o zamieszkaniu w Ameryce. Wizy odmieniliśmy już chyba przez wszystkie przypadki i regularnie organizujemy spotkania z prawnikami imigracyjnymi, aby omówić konkretne ich kategorie i pokazać jak duże dają możliwości. Wiemy z doświadczenia, że poruszanie się w meandrach procedur wizowych jest procesem żmudnym i często zniechęcającym.

Uwaga! Jeśli potrzebujesz porady prawnika imigracyjnego, to wypełnij ten formularz, a obecnie współpracująca z nami Ilona Szymkowicz, Esq., skontaktuje się z Tobą w ciągu 1-2 dni roboczych! Nasi czytelnicy otrzymują $25 zniżki na konsultację. Już blisko 100 Klubowiczów skorzystało z jej doradztwa, kilkudziesięciu jest już w procesie wizowym, a wielu dostało już akceptacje! Nie zwlekaj!

Wciąż zaś jak echo wybrzmiewają w Klubie głosy zaskoczenia, gdy okazuje się, że konkretna kategoria wizowa jest dla danej osoby wprost idealna, mimo że nie wynika to ani z opisu na stronie ambasady, ani z informacji znalezionych przez nią na własną rękę. Inside knowledge naszej społeczności i zespołu współpracujących prawników jest tutaj z pewnością nieoceniony.

Tym razem przyszedł czas na wizy biznesowe, a konkretnie wizę L1 oraz E2. Są to rodzaje wiz nieimigracyjnych, co oznacza, że wydawane są na pewien okres i nie są z założenia drogą do uzyskania zielonej karty. Wiza L1 skierowana jest do pracowników i managerów i mamy z nią najczęściej do czynienia przy korporacyjnym transferze pracowników, zaś wiza E2 to wiza dla inwestorów oraz kluczowych pracowników. Na ostatnim spotkaniu z udziałem prawnika imigracyjnego i biznesowego, który współpracuje z wieloma Klubowiczami nad tymi i innymi ścieżkami imigracyjnymi, odpowiedzieliśmy sobie między innymi na to:

    • Jakie jest przeznaczenie obu wiz i charakterystyka?
    • Czym się różnią w kontekście życia i przeprowadzki do USA?
    • Kto może rozważać kwalifikację do każdej z tych wiz?
    • Jakie są warunki ich otrzymania i jak wygląda proces?
    • Pozwolenie na pracę oraz możliwość otrzymania zielonej karty na każdej z nich?
    • Jakie są możliwości zmiany statusu i przedłużeń wizowych?
    • Czy trudno je otrzymać, jakie panują niuanse i najczęstsze wyzwania?
    • Czas procesowania i koszty.

Wiza L1, czyli transfer korporacyjny, co musisz wiedzieć?

Dalsza część wpisu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. A w niej m.in.:
- Jakie są praktyczne założenia każdej z wiz?
- Czy można je przedłużać i na jak długo?
- Czy i jak prowadzą do zielonej karty?
- Co rozumie się poprzez inwestycję w przypadku E2?
- Czy tylko inwestor ma prawo do E2 czy także pracownik?
- Co trzeba wykazać w aplikacji na każdą z tych wiz?


Logowanie
 
 

Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, że możemy się kwalifikować na jedną z wiz, szumnie zwanych inwestorskimi, czy dedykowanych ścisłej kadrze kierowniczej. Wszędzie jest jednak przestrzeń do interpretacji, a wymogi wizowe są wielokrotnie dużo bardziej elastycznie, niż może się wydawać. Wizy L1 oraz E2 mogą stać się drogą do Ameryki zarówno dla ambitnych pracowników (i to wcale nie wyłącznie największych korporacji) jak i zaradnych przedsiębiorców lub kandydatów na kluczowych pracowników z inwestycjami z zagranicy, chcących spróbować swych sił na amerykańskim rynku. Bez wątpienia ogromną wagę odgrywać będzie znajomość proceduralnych niuansów i wcześniejsze doświadczenia, po jedne i drugie zapraszamy do Klubu Tajniki Ameryki 😊

Zespół Tajniki Ameryki 

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *