Jak rozwijać biznes w USA? Na czym polegają różnice w prowadzeniu firmy między PL a USA? – Tajniki Ameryki
 

Jak rozwijać biznes w USA? Na czym polegają różnice w prowadzeniu firmy między PL a USA?

07/21/20230
Na amerykański sen trzeba sobie zarobić. Dlatego ponownie spotkaliśmy się w Klubie Tajniki Ameryki żeby porozmawiać o meandrach prowadzenia biznesu w USA. W lutym tego roku omawialiśmy aspekty formalne amerykańskiej przedsiębiorczości, o czym przeczytać możesz w naszym wpisie tutaj. Tym razem zaś skupiliśmy się na miękkich aspektach, a współzałożyciel Klubu Kuba Górajek (przedsiębiorca w branży usługowej, mediowej i IT (PL i USA), kilkukrotny startupowiec, absolwent akceleratora Angel Pad (#1 wg. Forbes), z historią akwizycji własnej firmy) podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami o tym, jak rozpocząć swoją działalność w USA i dlaczego należy to zrobić zupełnie inaczej niż nam się wydaje 😊.

Niezmiennie, jak to w Klubie, rozmowa była swobodna, choć nie obyło się bez emocji, a wnioski przedstawione były bez owijania w bawełnę. Jak to ładnie mówią amerykanie: cut to the chase. Najważniejsze z nich przedstawiamy w zwięzłej formie poniżej:

 

Podstawowa różnica: mentalność.

Doradzając polskim przedsiębiorcom, którzy chcą rozpocząć/przenieść swój biznes do USA, na przestrzeni lat Kuba zauważył jedną podstawową prawidłowość: podejście do prowadzenia firmy, czyli mentalność / mindset. Polscy przedsiębiorcy nauczeni są dbania o jakość, skrupulatność i odpowiedni standard produktów i usług. Tym samym planując amerykańską ekspansję chcą najpierw stworzyć produkt idealny, dopracować dla niego całą strategię, dokumentację, etc., a dopiero później, gdy wszystko będzie idealnie doszlifowane, gotowi są pokazać swój produkt światu. 

Dalsza część wpisu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. A w niej m.in.:
- zasada „fake it till you make it
- jak się odbywa testowanie produktu i sprzedaży
- kiedy jest dobry moment na wyjazd do USA?
- klient amerykański a polski
- różnorodność rynku amerykańskiego

Logowanie
 
 

  • „Uwielbiam takie spotkania. Ciekawy, luźny meetup! Zawsze miło posłuchać Waszego punktu widzenia, z perspektywy cennych (i czasem bolesnych) doświadczeń. Na meetupie potwierdziłeś @Kuba Górajek moje postrzeganie przedsiębiorcy w USA jako „Sky is the limit”. Świetne spojrzenie na temat („no i co z tego?” 😄 usmiałam sie!), chętnie bym zagłębiła zagadnienie prowadzenia biznesu w kontekście konkretnych branży, ponieważ temat jest obszerny. Jak zwykle – za mało, za krótko! 🙂 Bardzo dziękujemy! Ah i oczywiście, last but not least – @Sylvia Gorajek pokłony za moderację spotkania, klasa jak zawsze! Szefowa trzymała rękę na pulsie! 😀👌” – Sabrina Naser-Sawczak
  • „Mogłabym napisać dokładnie to samo 😍. Apropos konkretnych branż – jestem jak najbardziej ZA, zreszta pisałam o tym i fajnie, ze @Kuba Górajek podchwycił organizacje eventow. „Sky is the limit” – tez mi się max podoba, podobnie jak podejście, ze porażkę można przekuć w sukces 😃. Dzięki temu można jeszcze mocniej przeć do przodu👏” – Karina D.
  • „Jak zawsze super. Fajnie, że Kuba mówił prosto z mostu co myśli, bez zbędnego owijania w bawełnę. Mega ciekawe pytania, ja to nawet robiłam notatki 🙂 cieszę się, że mogłam uczestniczyć! 🔥” – Patrycja C.

*Wszystkie informacje zawarte w tym wpisie stanowią subiektywne opinie oparte na doświadczeniach Klubowiczów. 

 

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *