Jak znaleźć pracę w USA? Amerykańskie korporacje – Tajniki Ameryki
 

Jak znaleźć pracę w USA? Amerykańskie korporacje

06/20/20240
Praca w USA to marzenie wielu osób i realna szansa na przeprowadzkę. Amerykańskie firmy są otwarte na talenty spoza Stanów i jeśli kandydat im zaimponuje, rusza machina: wiza pracownicza, a nawet pakiet relokacyjny, pokrywający koszty przeprowadzki. Taki scenariusz oznacza miękkie lądowanie na amerykańskiej ziemi. Jest o co zabiegać. Na szczęscie w Klubie Tajniki Ameryki mamy to rozpracowane.

 

Jak znaleźć pracę w USA? Czym się różni amerykański styl poszukiwania pracy od polskiego? Gdzie najlepiej szukać ofert? To jedne z wielu pytań, na które odpowiedziała na ostatnim meetupie Klubu Tajniki Ameryki specjalistka od rekrutacji Agnieszka Wdowicz, z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu i zatrudnianiu najlepszych kandydatów w czołowej amerykańskiej korporacji konsultingowej.

Agnieszka poznała amerykański rynek pracy od podszewki, a na spotkaniu zdradziła nam wiele sztuczek, których na próżno szukać w Google.

Nagranie „Jak znaleźć pracę w USA” jest dostępne wyłącznie dla członków Klubu Tajniki Ameryki. Na meetupie nasza ekspertka rozłożyła na czynniki pierwsze proces rekrutacji w amerykańskiej korporacji. Dzięki niej zrozumieliśmy, jak diametralne są różnice między Polską a USA w kwestii rynku pracy i czego się wystrzegać, żeby nie odpaść w wyścigu o wymarzoną pracę jeszcze w przedbiegach.

 

Ciekawostka:

Praca w USA a praca w Polsce to dwie różne historie. Jeśli chcemy budować karierę za oceanem, musimy się przestawić na zupełnie inny sposób myślenia.

W Polsce doceniamy wszechstronność, a szerokie horyzonty i różnorodne doświadczenie to zaleta. O ironio, nie zawsze będzie się to przekładać na sukces w Stanach – kraju pełnym pracowników o wąskich specjalizacjach.

Jeśli mielibyśmy wybrać tylko jedną radę, jak znaleźć pracę w USA, to byłoby to: skup się tylko na tych aspektach, które są istotne dla pracodawcy, a resztę pomiń.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. A w niej m.in.:
 
- Myśleć po amerykańsku – czyli jak?
– Czym się chwalić, a co przemilczeć?
– Na jakich portalach czeka najwięcej pracy?
– Networking – z czym to się je?
– Najczęstsze etapy rekrutacji w korporacjach

Logowanie
 
 

 

Czas na Twój ruch

Tutaj postawmy kropkę. Wiesz już, gdzie szukać pracy w USA, jak ważny jest networking oraz jakich etapów rekrutacji w amerykańskiej firmie możesz się spodziewać.

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać mocne resume i wynegocjować świetną ofertę? Przeczytaj nasz drugi artykuł, podsumowujący meetup z rekrutacyjną ekspertką Agnieszką Wdowicz. Informacje najlepiej czerpać u źródła!

A jeśli poważnie traktujesz swoje marzenie o życiu i pracy w USA – dołącz do Klubu Tajniki Ameryki, jedynej takiej społeczności, która skupia fascynatów Stanów, mieszkających jeszcze w Polsce lub już w USA. Dołącz, a odblokujesz dostęp do kopalni wiedzy na każdy temat związany z Ameryką i kontaktów na wagę wielu dolarów.

Finalnie nowa praca w USA to temat wymagający, ale i satysfakcjonujący, a podpisanie umowy z pensją w dolarach wynagrodzi Ci cały stres. Powodzenia!

Więcej o sposobach na udaną rekrutację przeczytasz też w tym artykule.

 

Patrycja Cimoch

Autorka Newslettera Tajniki Ameryki & IT Project Manager. Uwielbiam podróże, lotnictwo i motoryzację. Jeszcze w Polsce, za chwilę w USA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *