Wiza EB3, czyli zielona karta przez pracodawcę. Jak to się robi?! Historia Klubowicza. – Tajniki Ameryki
 

Wiza EB3, czyli zielona karta przez pracodawcę. Jak to się robi?! Historia Klubowicza.

10/27/20230

Wizie EB3 poświęciliśmy już szczegółowy wpis, w którym znaleźć można zarówno opis samej wizy, jak i formalną procedurę jej uzyskiwania wspartą poradami imigracyjnego prawnika z USA. Wiza EB3 jest jednak na tyle atrakcyjną ścieżką ku zamieszkaniu w Ameryce i zdobyciu zielonej karty, że jej temat poruszyliśmy ponownie, tym razem w ramach meetupu, który pobił rekordy zarówno popularności jak i długości trwania 🙂

 

Uwaga! Jeśli potrzebujesz porady prawnika imigracyjnego, to wypełnij ten formularz, a obecnie współpracująca z nami Ilona Szymkowicz, Esq., skontaktuje się z Tobą w ciągu 1-2 dni roboczych. Nasi czytelnicy otrzymują $25 zniżki na konsultację. Już blisko 100 Klubowiczów skorzystało z jej doradztwa, kilkudziesięciu jest już w procesie wizowym, a wielu dostało już akceptacje.

 

O samej wizie EB3 krążą legendy. U jednych pojawia się naturalnie, wynikając z relacji z pracodawcą, inni pomagają losowi bardziej aktywnie i osiągają cel. Jak? O tym właśnie usłyszeliśmy ze szczegółami podczas ostatniego spotkania. Szczegóły niezwykłej historii jednego z Klubowiczów opisaliśmy także poniżej.

Pomijając dokładny opis samej wizy i aspektów proceduralnych, które znaleźć można we wspomnianym powyżej wpisie, warto jedynie nadmienić z czego wynika wyjątkowy charakter wizy EB3. Jest to bez wątpienia szczególny rodzaj drogi wizowej, który pozwala na uzyskanie zielonej karty przy współudziale pracodawcy. Rozwiązanie o tyle nietypowe, gdyż pozostałe wizy, które związane są z procesem z udziałem pracodawcy, relokacji, etc., są typowo wizami nieimigracyjnymi, wydawanymi na określony czas i ściśle związanymi z celem wizowym jakim jest praca jak i konkretnym pracodawcą. Wiza EB3 natomiast, mimo że opiera się na zatrudnieniu, to jest wizą na pobyt stały, z ukierunkowaniem na uzyskanie zielonej karty. Jest zatem o co walczyć.

O wizę EB3 postanowił zawalczyć jeden z naszych Klubowiczów, od kilku lat szczęśliwy posiadacz zielonej karty i mieszkaniec Kalifornii (Hollywood). Jak wyglądała jego historia: „W czerwcu 2018 roku przeniosłem się sam na niecałe 6 miesięcy do Kalifornii na wizie turystycznej. Wcześniej pozamykałem większość swoich spraw w Polsce, sprzedałem lub zmagazynowałem większość tego, co miałem. Swoich spraw zawodowych w Polsce pilnowałem zdalnie, często wstając na rozmowy w środku nocy. W Santa Barbara, do której przyleciałem, zacząłem intensywne networkingowanie poprzez aplikacje Meetup, Eventbrite, Nextdoor oraz Internations.”

Celem od początku była wiza EB3 i zielona karta. Na drodze do jego osiągnięcia Kris podjął następujące kroki, które bez wątpienia stanowić mogą cenną wskazówkę dla tych, którzy chcieliby pójść w jego ślady:

Dalsza część wpisu jest dostępna wyłącznie dla Klubowiczów. A w niej m.in.:
- Jakie kroki podjął Kris w drodze do osiągnięcia swojego celu?
- Którzy pracodawcy mogą sponsorować wizę EB3?
- Jak długo trwają procedury wizowe przy wizie EB3?
- Jakie możliwości daje wiza EB3?

Logowanie
 
 

Najważniejsze to wyjść do ludzi, bym otwartym, próbować, eksperymentować, często zebrać się na odwagę, być też cierpliwym i wytrwałym, nawet jeśli nie osiągniemy celu to zawsze podszkolimy język 🙂

Wiza EB3 jest zdecydowanie opcją dla osób mocno zdeterminowanych, aby swoją przyszłość związać z USA. Mimo, iż sama procedura jest wymagająca i długotrwała to efekt końcowy w postaci zielonej karty potrafi te trudy wynagrodzić. Przede wszystkim zaś, jak pokazuje historia Krisa, wiza EB3 pozwala wziąć sprawy w swoje ręce i często samemu, od zera zbydować swoją amerykańską przyszłość. Pełną opowieść o drodze Krisa ku American Dream znaleźć można również na Blogu.

Zespół Tajniki Ameryki

„Jak zwykle mnóstwo cennych informacji, ale ta energia też robi niesamowitą robotę! Mega inspiracja i kop do działania! ” – Monika Ł.

„Świetne spotkanie dzisiaj, mocno pokrzepiające. Dodam od siebie w kontekście budowania networku – u nas sprawdziło się pójście za pasją. Zawsze powtarzam, że nic tak nie łączy jak wspólne godziny w pocie na macie. Siła community, którą zauważam w USA jest nieprawdopodobna i to ona sponsoruje nam eb3.” – Martyna B.

„Mózg rozwalony, niestety się spóźniłem aczkolwiek dawka wiedzy meeeeeeega i fakt jeśli ktoś chce to EB3 jest super opcja można fajnie ukierunkować stanowisko i wtedy to już tylko działać a finalnie odebrać wymarzoną green card”- Rafał B.

Tajniki Ameryki

Klub Tajniki Ameryki to droga na skróty do amerykańskiego snu. Klub otwiera ścieżki dla tych, którzy chcą tu zamieszkać oraz pomaga w dalszym rozwoju na emigracji. Od wiz przez zdolność kredytową, rynek pracy, mieszkania, podatki, zdrowie i edukację. Więcej w zakładce MISJA. Dołącz do nas już dziś!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *